Jak ojciec i syn – zapraszamy na kolejny film z cyklu Ale Kino

399

Autor: MCK

Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy tylko biologiczne więzy tworzą rodzinę? Czy na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? To pytania, na które odpowiedzi stara się znaleźć Hirokazu Kore-eda, reżyser filmu pt. „Jak ojciec i syn”. Jego projekcja odbędzie się 14 czerwca w cyklu Ale Kino w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. Początek o godz. 18.

Bilety w cenie 7 zł do nabycia przez Biletyna.pl ( https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Jak-ojciec-i-syn) oraz stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 i w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

Opis filmu


„Jak ojciec i syn” to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego, kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem.

Światowa premiera „Jak ojciec i syn” miała miejsce podczas festiwalu w Cannes, gdzie film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Jury, któremu przewodniczył Steven Spielberg, przyznało mu swoją nagrodę. Film zdobył również nagrodę publiczności na festiwalu w San Sebastian, a także na festiwalach w São Paulo i Vancouver. 

(źródło: www.gutekfilm.pl)

Reżyseria: Hirokazu Kore-eda
Występują: Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Yôko Maki
Kraj produkcji: Japonia
Rok produkcji: 2013
Język oryginalny: japoński
Gatunek: dramat
Czas trwania: 121 min