SP Nr 3 z brązem w Przygodzie Tymbarka

259

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

Bardzo dobrze w Finale Wojewódzkim tegorocznej XXIII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar TYMBARKU spisała się reprezentacja naszej szkoły w kategorii Chłopców U-10, zajmując 3 miejsce. Mimo to mały niedosyt pozostał, gdyż zaledwie 3 min dzieliły młodych piłkarzy od wymarzonego finału, w którym walka toczyła się o wyjazd na szczebel krajowy do Warszawy na Stadion Narodowy. Niestety, w końcówce meczu półfinałowego zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata z Łodzi zdołali strzelić nam dwa gole i to oni cieszyli się z finału, w którym pokonali SP Ksawerów. Mimo iż w oczach wielu obserwatorów w tym półfinale byliśmy drużyną lepszą, to zeszliśmy pokonani. Cóż, taki jest sport – nie tylko kształtuje i wychowuje, ale przede wszystkim uczy pokory. Nam została walka o miejsce 3, w której pokonaliśmy Szkołę Podstawową nr 1 z Opoczna 5 : 3. Wyróżnienie indywidualne – najlepszego zawodnika Finału Wojewódzkiego otrzymał Piotr Domański.Reprezentację naszej szkoły tworzyli: Aleksander Legęncki – kapitan drużyny, Leon Dwornik, Piotr Domański, Adam Humeniuk, Alan Dróżdż, Adrian Karkocha, Franciszek Smejda, Szymon Grunert, Szymon Majda i Natalia Lesiak (regulamin dopuszczał udział 2 dziewczynek w zespole).

TRZECIM ZESPOŁEM W WOJEWÓDZTWIE TEŻ BYĆ FAJNIE!!!

Finał Wojewódzki odbywał się w dniach 26 maja 2023 – faza grupowa na obiektach Akademii ŁKS a 27 maja 2023 – finał główny na Stadionie ŁKS im. Władysława Króla w Łodzi.Ogromne słowa podziękowania należą się Rodzicom naszych sportowców. Dzięki nim ten dwudniowy wyjazd doszedł do skutku i to oni bardzo dzielnie i licznie wspierali nas w każdym meczu. Taką postawą udowodniliście, że potrafimy razem stworzyć wielką Sportową Rodzinę. ZA TO JESTEM WAM OGROMNIE WDZIĘCZNY I BARDZO WAM DZIĘKUJĘ!!!

W.Ż.