Noworoczny mecz na Lechii

177

Autor: Urząd Miasta

Po raz pierwszy w stuletniej historii Lechii odbył się noworoczny mecz towarzyski, w którym wzięli udział zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego, kibice i sympatycy Lechii oraz mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego. Wynik był sprawą drugorzędną, ponieważ liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i integracja zielono-czerwonej rodziny.

Inicjatorem wydarzenia był koordynator Akademii Piłkarskiej Lechii Krzysztof Baran oraz Michał Zając. Organizatorzy zadbali o aparaturę muzyczną oraz poczęstunek. Na wszystkich przybyłych czekały darmowe ciepłe napoje (kawa i herbata) oraz kiełbasa i przekąski.

Mimo niekorzystnej pogody (padający deszcz) na murawie stawiło się mnóstwo chętnych do gry. Uczestnicy podzielili się na dwie drużyny zieloną i czerwoną. Rywalizowano w wymiarze czasowym 2×20 minut, a na murawie pojawili się m.in. zawodnicy Lechii: Artur Amroziński, Kamil Lewiński i Kamil Szymczak wraz z synem Filipem, członek sztabu szkoleniowego Krzysztof Pawłowski, młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej oraz kibice i sympatycy Lechii.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:00. Pierwszą bramkę w 2024 roku po kilku minutach rywalizacji strzelił Igor Czapla, a zieloni pokonali czerwonych 6:5.