Polecamy: Piotr Domagała & Marek Toporowski

215

Utwory zawarte na tej płycie stanowią w całości autorski, łamiący stereotypy materiał opracowany wspólnie przez obu wykonawców.

Świeżo i niebanalnie brzmi połączenie gitary jazzowej i elektrycznej z barokowym klawesynem, a także okazjonalnie klawikordem i instrumentami perkusyjnymi.

Zastosowanie efektów elektronicznych, preparacja i amplifikacja klawesynu, a także wzbogacenie środków wykonawczych o techniki perkusyjne sprawiają, że, mimo skromnego instrumentarium, każda z kompozycji zaskakuje skalą dynamiczną i wyrazową.

Połączenie elementów współczesnej awangardy klasycznej, jazzu i muzyki latynoskiej jest tutaj podstawą do rozbudowanych improwizacji.

Obaj artyści to wirtuozi swoich instrumentów, którzy po raz kolejny udowadniają, że te nie stawiają im żadnych granic w procesie twórczym, muzycy są w stanie wykreować brzmienia zupełnie nowe.

Nie są one jednak celem samym w sobie, istotą jest sama muzyka – energetyczna, transowa, a czasem nostalgiczna, która uwiedzie nie tylko miłośników jazzu.