Polecamy: Kazimierz Greń Tajemnice polskiego futbolu

294

Książka „Tajemnice polskiego futbolu” to wspomnienia człowieka, który przez wiele lat był jedną z czołowych postaci Polskiego Związku Piłki Nożnej. Walczył o odnowienie oblicza federacji.

  Na 260 stronach książki Kazimierz Greń ujawnia nieznane dotychczas fakty z historii polskiej piłki, ujawnia kulisy funkcjonowania PZPN. W zakończeniu wspomnień pisze:
   ”Napisałem tę książkę, aby pokazać drogę, jaką przeszedłem. Przeżyłem śmierć kliniczną. Sądziłem, że mam silny organizm, ale po takich atakach na moją osobę powiedział już dosyć. Jednak Pan Bóg dał mi szanse drugiego życia i chyba jak widać jeszcze mnie tam nie potrzebował.

Gdy stan mojego zdrowia się poprawił zadałem sobie pytanie czy to nie jest dobry moment, aby opowiedzieć i opisać moją historię?

Mógłbym tą wiedzę zabrać do grobu albo opowiedzieć wszystko to, co wiem i jak to wyglądało naprawdę. Uznałem też, że jestem to winien Markowi, gdyż niewiele brakło, a obu by nas na tym świecie już nie było.

Długo robiłem to, co kochałem. I co uważałem za najważniejsze, kosztem domu i rodziny, którą straciłem.

Chciałem daleko idących zmian w PZPN, wystawiłem głowę mafii, ale zderzyłem się z oporem ludzi, którzy zakonserwowali układ dla własnych interesów. Swego przeznaczenia, jak pokazały późniejsze zdarzenia, nie uniknąłem…”.

Kim jest Kazimierz Greń?

Urodził się 19 grudnia 1962 roku. Działacz piłkarski, samorządowiec, były prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i członek władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od dziesięcioleci aktywny społecznie. Przez dwie kadencje, w latach 2002-2010 radny Miasta Rzeszowa.

Brał aktywny udział w kampaniach wyborczych Aleksandra Kwaśniewskiego na prezydenta RP i Tadeusza Ferenca na prezydenta Rzeszowa.  Przez wiele lat czołowy działacz PZPN, miał istotny wpływ na wybór najpierw Grzegorza Laty, później Zbigniewa Bońka na szefów krajowej federacji piłkarskiej.