Punkt obserwacyjny w brzozowym zagajniku

98

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Dziś od rana wszyscy uczniowie naszej szkoły z ciekawością spoglądali za okna w stronę dziedzińca. Zadawano pytania: co tam się dzieje? Spieszę z wyjaśnieniem.

W marcu 2023 roku wzięliśmy udział w konkursie pn: Nasze Ekologiczne Pracownie – edycja 2023, na utworzenie punktu dydaktycznego, dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi. Miło mi poinformować, iż otrzymaliśmy środki na utworzenie punktu dydaktycznego pn. „Punkt obserwacyjny w brzozowym zagajniku”. Koszt całkowity zadania: 63.000,00 zł. Koszt dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi: 59.850,00 zł. Wkład własny (Urząd Miasta jako beneficjent): 3.150,00 zł.

W ubiegłym roku kalendarzowym zakupione zostały (zgodnie z harmonogramem): tablica informacyjna o dofinansowaniu punktu, obrzeże rabaty roślinnej oraz kamera monitoringu punktu dydaktycznego – 3.150,00 zł. W roku 2024 na kwotę 59.850,00 zł zakupimy: wiatę dydaktyczną z ławostołami, pomoce dydaktyczne oraz rośliny.

Właśnie dziś ustawiona została wiata z ławostołami, tablice i gry dydaktyczne, kosz do segregacji odpadów, zegar słoneczny, hotel dla owadów, stacja meteorologiczna. Jak tylko zawita do nas wiosna, posadzone zostaną rośliny.

Nasza pracownia pod chmurką „Punkt obserwacyjny w brzozowym zagajniku” będzie przeznaczona na lekcje przyrody, biologii i geografii w terenie.

Kinga Miłek