Muzyka, siostrzeństwo, ciałopozytywność The Songs You’ve Never Heard, powieść YA i album muzyczny w jednym!

155

Becky Jerams, autorka hitów K-pop i Ellie Wyatt, kompozytorka, zdobywczyni nagrody BAFTA połączyły siły. Owocem ich współpracy są powieść YA The Songs You’ve Never Heard i towarzyszący jej album ze ścieżką dźwiękową stworzoną specjalnie z myślą o czytelni(cz)kach!

Książka pojawiła się na półkach polskich księgarni dzięki wydawnictwu HarperYA, młodzieżowemu imprintowi HarperCollins Polska.

Życie w blasku reflektorów czy cieniu hejterów?

Meg McCarthy, dzięki bratu Casparowi – gwieździe popu, jest bogatą influencerką, którą każda marka chce sponsorować. Nie czuje się z tym jednak dobrze. Nieustannie porównywana do sławnego brata, nękana przez internetowych hejterów, cierpi uwięziona przez wykreowaną rodzinną markę McCarthy. Coraz mocniej ukrywa się przed światem, trzymając w tajemnicy swoją miłość i talent do muzyki.

Alana to odważna autorka wielu muzycznych tekstów, która nie boi się wyróżniać oraz dzielić swoją muzyką. Pewnego dnia światy Meg i Alany spotykają się, a dwie różne osoby łączy wspólna pasja. Czy dwie młode dziewczyny odnajdą siebie i swój talent w świecie, który pragnie je uciszyć?
 
Jako kobiety pracujące w branży muzycznej czułyśmy się sfrustrowane tym, jak często muzyczne historie przedstawiają kobiety i dziewczyny nie jako utalentowane twórczynie, lecz wyłącznie jako fanki lub dziewczyny muzyków. – mówią autorki The Songs You’ve Never Heard - Szukałyśmy sposobu na podzielenie się naszymi doświadczeniami i emocjami i zakochaliśmy się w pomyśle połączenia naszych umiejętności w celu napisania książki, w której piosenki stworzone przez bohaterki mogłyby stać się integralną częścią lektury opowieści. 
 

Tytuł ten został bardzo ciepło przyjęty przez brytyjską młodzież, a oryginalna ścieżka dźwiękowa jest dostępna między innymi na AppleMusic czy Spotify. Książka została również wybrana do kampanii The Big Eurovision Read 2023 i umieszczona na shortliście YA Book prize.

Opinie o The Songs You’ve Never Heard

  Obraz zawierający Czcionka, pismo odręczne, kaligrafia, tekst

Opis wygenerowany automatycznieGłówna bohaterka tworzy listy top 5 rzeczy i gdybym miała w tej chwili wymienić moje ulubione pięć książek, to zdecydowanie ten tytuł znalazłby się w zestawieniu. To piękna historia o przyjaźni, radzeniu sobie z trudnościami, hejtem, ale przede wszystkim o spełnianiu swoich marzeń. Aleksandra Zawadzka @mooncharm.books  
    Obraz zawierający czarne, ciemność

Opis wygenerowany automatycznieBlask reflektorów, modne ubrania, tysiące obserwatorów i znajomości z celebrytami – bycie gwiazdą to fantazja, którą ma wiele młodych osób. Becky Jerams i Ellie Wyatt pokazują jednak drugą stronę tej błyszczącej monety – presję otoczenia, ciągłe bycie obserwowanym i ocenianym, hejt, trudności w nawiązywaniu szczerych relacji. Przez „The Songs You’ve Never Heard” płynie muzyka spleciona z pasją, pierwszą miłością i prawdziwą przyjaźnią – to idealna książka dla wszystkich, którzy kiedyś śpiewali do szczotki przed lustrem albo marzyli o internetowej rozpoznawalności!Ewa Cat Mędrzecka @catvloguje  
      Obraz zawierający tekst, Czcionka, Grafika, projekt graficzny

Opis wygenerowany automatycznie    Trudności, które dręczą główną bohaterkę, to tak naprawdę problemy, z jakimi zmaga się każda nastolatka – wredni rówieśnicy, ciągłe porównywanie do innych, chłopak… To wszystko sprawia, że chętnie czyta się tę książkę. Śledząc losy Meg, widzimy, jak radzi sobie z trudnościami. Naprawdę polecam „The Songs You’ve Never Heard”, jeśli próbujecie odnaleźć siebie, ale również jeśli szukacie wciągającej lektury. Hania Kordaszewska @hashtaghania

HarperYA

Obraz zawierający clipart, Grafika, Szablon, sylwetka

Opis wygenerowany automatycznieDoskonale wiemy, że młodzi czytelnicy i czytelniczki to wymagający odbiorcy. Dlatego w HarperCollins Polska staramy się, żeby nasze książki młodzieżowe odpowiadały na ich potrzeby. Uważnie przyglądamy się współczesnej młodzieżowej literaturze z całego świata i wybieramy najlepsze propozycje, które cieszą się sympatią nastolatków. Nie zapominamy również o polskich autorkach i autorach! Powieść przygodowa? Fantasy? Książka obyczajowa? Niezależnie od tego, jakie historie lubisz najbardziej, znajdziesz u nas coś dla siebie! Bohaterowie powieści HarperCollins dla młodzieży to współcześni nastolatkowie, dorastający w rzeczywistości bliskiej naszym odbiorczyniom i odbiorcom. W naszej ofercie znajdziecie poruszające powieści o miłości, akceptacji, zwątpieniu i trudnym wkraczaniu w dorosłe życie, ale również książki fantasy, czy propozycje dla miłośniczek i miłośników kultowych filmów i seriali.

Meg McCarthy wydaje się całkowitym przeciwieństwem Alany Howard. Bogata, rozpoznawalna dzięki bratu Casparowi – gwieździe popu – influencerka, którą każda marka chce sponsorować.

Meg nie czuje się jednak z tym dobrze, uważa, że znalazła się w pułapce rodzinnej marki McCarthy. Ciągle jest porównywana do brata i nękana przez internetowych hejterów. Ukrywa przed światem swoją miłość i talent do muzyki, w przeciwieństwie do Alany, autorki tekstów piosenek, która nie boi się wyróżniać oraz dzielić swoją twórczością. Obie dziewczyny spotykają się w kawiarni, gdzie latem mają razem pracować przy sprzedaży mrożonych jogurtów. Alana zachwycona jest nową koleżanką i od razu chce się zaprzyjaźnić, dzielić swoją twórczością. Inaczej odczuwa to Meg. Gdy słyszy, że Alana chce jej wysłać stworzoną przez siebie piosenkę, panikuje. Myśli, że Alana chce ją wykorzystać by poznać jej brata i zrobić wielką karierę. A jednak coś jej nie daje spokoju i któregoś dnia odsłuchuje nagranie. Będąc pod wielkim wrażeniem głosu Alany, Meg pomału otwiera się na nową koleżankę. Co z tego wyniknie, koniecznie przeczytajcie!