Podsumowanie działań wojewódzkich „Bezpieczny motocykl”

89

Autor: st. sierż. Anna Dziurka WRD KWP w Łodzi

2030 skontrolowanych pojazdów, w tym 954 motocyklistów. Ujawniono 1073 wykroczenia, 697 przekroczeń prędkości, w tym 28 popełnionych przez motocyklistów. Zatrzymano 104 dowody rejestracyjne i 13 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – to bilans wojewódzkich działań „Bezpieczny Motocykl”.

Przez dwa dni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu łódzkiego prowadzili działania pn.”Bezpieczny motocykl”. W tych dniach na głównych ciągach komunikacyjnych i w miejscach szczególnie zagrożonych, mogliśmy spotkać patrole wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz funkcjonariuszy na motocyklach służbowych. Celem działań było zdyscyplinowanie kierujących jednośladami poprzez ograniczenie ich brawurowej i niebezpiecznej jazdy. Kontrole miały na celu również ujawnianie przestępstw i wykroczeń które mają znaczący wpływ na zaistnienie wypadków drogowych popełnianych zarówno przez motocyklistów jak i kierujących innymi pojazdami mechanicznymi. Policjanci zwracali również uwagę na zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych oraz w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy!

Dla każdego z nas jest miejsce na drodze. Piękna, słoneczna pogoda powoduje że chętniej wychodzimy z domu, wybieramy się na odpoczynek poza miejsce zamieszkania. Bądźmy czujni, patrzmy w lusterka gdyż motocyklistów w tym okresie będzie więcej na drogach. Wykażmy się  spokojem i zrozumieniem. Roztargnienie i pośpiech to niekorzystne czynniki które wpływają na nasze wspólne bezpieczeństwo. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.