Zakończenie projektu coraz bliżej…

112

Autor: Urząd Miasta

11 kwietnia br. tomaszowski urząd gościł uczestników konferencji podsumowującej projekt „Tomaszów Mazowiecki – Arena Pozytywnej Energii” realizowany w ramach programu ROZWÓJ LOKALNY, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Celem konferencji było zaprezentowanie wykonanych działań projektowych, efektów ich realizacji i dalszych planów rozwojowych w oparciu o zainicjowane procesy. Tematy te omówione zostały podczas dwóch paneli dyskusyjnych, w których udział wzięli eksperci, specjaliści, partnerzy i realizatorzy projektu. Do pierwszego z nich, dotyczącego wdrożenia systemu zarządzania miastem w oparciu o nowoczesne technologie oraz rozwiązania z zakresu dostępności, zaproszono:

• Justynę Pietrzykowską – doradcę Związku Miast Polskich, opiekuna tomaszowskiego projektu,
• Lucynę Górę reprezentująca zarząd Fundacji Widzieć Więcej – partnera projektu,
• Adama Koziełka – Dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim i jednocześnie zastępcę kierownika zespołu projektowego.

Paneliści rozmawiali m. in. na temat dostosowania budynku Urzędu Miasta do osób ze specjalnymi potrzebami, udziału partnera w konsultowaniu proponowanych rozwiązań, ale także wsparcia sprzętowego, szkoleniowego i systemowego.

Następnie goście konferencji mieli możliwość zapoznania z podręcznikiem dobrych praktyk, czyli materiałem filmowym prezentującym rozwiązania, które mogą stać się wypracowaną procedurą, standardem do wykorzystania w przyszłości przez inne samorządy. Tomaszów Mazowiecki podzielił się doświadczeniami w zakresie wdrażania kompleksowego systemu zarządzania samorządem, rozwiązań z zakresu dostępności wspartych merytoryczną wiedzą partnera oraz budowania wspólnoty wokół ważnych tematów lokalnych.

Do drugiego panelu, którego tematem były działania związane z rozwojem i promocją przemysłów czasu wolnego zaproszeni zostali:

• prof. Noemi Modnicka – kierownik Katedry Badań Regionalnych w Wydziale Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim – partnera projektowego,
• Franciszek Szmigiel – wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki – również partnera projektu,
• Adam Mikołajczyk – doradca miast Związku Miast Polskich, Kierownik ds. turystyki, marketingu miejsc i innowacji w Fundacji Miasto,
• Kamil Szymczak – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim