Nowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działa

90

Autor: Urząd Miasta

Miasto i gmina Tomaszów Mazowiecki uruchomiły nowy portal turystyczny. Strona www.kochamtomaszow.pl powstała z myślą o mieszkańcach naszego regionu, turystach z całej Polski i zagranicy, ale również z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zaprezentować swoją ofertę.

– Cały czas pracujemy nad poszerzeniem oferty Tomaszowa Mazowieckiego. Dzięki pozyskanym środkom norweskim, możemy budować portal, który będzie łączył wszystkie nasze i gminne atrakcje oraz umożliwiał prezentacje swoich wydarzeń przedsiębiorcom. To baza wiedzy, która przyda się każdemu turyście, ale też i mieszkańcom – mówi Tomasz Migała, zastępca prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego.

Utworzenie nowej strony internetowej, która będzie służyła obsłudze ruchu turystycznego, sieciowaniu ofert oraz budowaniu i promowaniu lokalnych marek i produktów turystycznych, jest elementem działań nad wprowadzaniem strategii Przemysłów Czasu Wolnego. Połączone siły miasta Tomaszów Mazowiecki, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz lokalnych przedsiębiorców działających z myślą o turystach i mieszkańcach, pozwolą zapewnić bardzo szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Na stronie są prezentowane atrakcje turystyczne, pomysły na wycieczki jedno lub kilkudniowe, z czasem również produkty turystyczne, lokalne marki. To tutaj turysta dowie się, co warto w Tomaszowie i okolicy zwiedzić, gdzie zjeść i przenocować.

W zakładce „baza obiektów” znajdziemy m.in. interaktywną mapę z bazą noclegową, gastronomiczną, sportową i turystyczną, która, dzięki współpracy z przedsiębiorcami będzie rozbudowywana i urozmaicania. Już można przesyłać zdjęcia, opisy czy namiary do miejsc, zarówno tych istniejących od dawna, jak i nowo powstających.

W zakładce „wydarzenia” znajdziemy zapowiedzi imprez z różnych kategorii odbywających się w najbliższym czasie na terenie miasta Tomaszów i gminy Tomaszów. Na stronie znajdziemy również m.in. propozycje wycieczek jedno lub kilkudniowych, przygotowane z myślą o seniorach, rodzinach czy singlach. Znajdziemy też opisy tomaszowskich atrakcji ze zdjęciami, godzinami otwarcia, cenami i danymi kontaktowymi. Nie zabraknie również aktualności turystycznych czy pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

Nowa strona jest dostosowana do przeglądania na telefonie, dostępne są również jej wersje w języku angielskim i niemieckim. W portalu znajdziemy też galerie zdjęć i filmów promujących region, zakładkę z linkami do popularnych serwisów turystycznych czy opisy ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych. Portal spełnia również warunki dostępności cyfrowej stron internetowych. Przygotowanie strony było poprzedzone spotkaniami z przedsiębiorcami z branży turystycznej w ramach prac zespołu ds. wdrażania „Strategii rozwoju i promocji Przemysłów Czasu Wolnego”.

Swoją ofertę do naszej bazy mogą zgłosić podmioty gospodarcze, jednostki samorządowe (placówki kultury miejskie, gminne, powiatowe, wojewódzkie), jednostki pomocnicze gmin (tu m.in. sołectwa), organizacje pozarządowe (m.in. ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe) czy też po prostu grupy nieformalne realizujące działania w ramach Przemysłów Czasu Wolnego.

Każdy, kto chce rozpowszechnić swoją ofertę, może przystać maila na adres informacjaturystyczna@mck-tm.pl. Publikacja jest bezpłatna, ale ważne, by była odpowiednio wcześniej przysłana i dobrze przygotowana. Zapraszamy do współpracy wszystkich przedsiębiorców, którzy działają w branży Przemysłów Czasu Wolnego: hotelarstwie, gastronomii, wypożyczalniach sprzętu sportowego, w rekreacji, turystyce i kulturze.

Mamy nadzieję, że turyści znajdą na naszej stronie wszystkie informacje potrzebne do spędzenia czasu wolnego lub zaplanowania przyjazdu do Tomaszowa Mazowieckiego i zwiedzania okolicy. Do zobaczenia w Tomaszowie!

Strona powstała w ramach projektu „TOMASZÓW MAZOWIECKI – ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” wspartego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię finansowanego w ramach programu Rozwój Lokalny ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.