Podsumowanie zawody Jeździeckie 19-21.04.24 Stado Ogierów w Bogusławicach

118

W dniach 19-21.04.24 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyły się Zawody Krajowe we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego którego organizatorem było Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

Zawody odbywały się w czasie trzech dni, podczas których przebiegały trzy różne próby sprawności jeźdźca i konia.

Składały się na nie próba ujeżdżenia próba terenowa oraz próba skoków przez przeszkody.

W niedzielę 21 kwietnia odbyły się Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz Hobby Horse o wymiarach minimum 60 cm. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a punkty zdobyte w zawodach zostały zsumowane do Pucharu Stada Ogierów Hobby Horse 2024 którego finał odbędzie się podczas wydarzenia Hubertus 2024 w dniu 19 października. 
Dodatkową niedzielną atrakcją była możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia, zamek dmuchany i inne dmuchańce oraz oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych.
Zawody WKKW są najpełniejszym sprawdzianem umiejętności jeźdźca i konia i są rozgrywane podczas trzech dni zmagań jeździeckich.

Podczas zawodów, należało pokonać wszystkie trzy próby z jak najmniejszą ilością punktów karnych. Szczegółowe wyniki wszystkich konkursów dostępne na stronie www.stadoboguslawice.com.pl
Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Burmistrz miasta Wolbórz Andrzej Jaros.
Najbliższa impreza jeździecka już w dniach 02-05.05.24, a będą to Zawody Międzynarodowe w Skokach przez przeszkody. 

Do zobaczenia w Stadzie Ogierów w Bogusławicach.