Gala finałowa w SP nr 9

80

Autor: SP nr 9

Gala finałowa Konkursów poświęconych twórczości ks. Jana Twardowskiego „Zadaniem poezji jest ocalić wartości najważniejsze i podeptane”.

W dniu 26 kwietnia 2024 r w Szkole Podstawowej nr 9 im. ks. J. Twardowskiego w Tomaszowie Maz. odbyła się Gala Finałowa Konkursów poświęconych twórczości księdza Jana Twardowskiego. Organizując konkursy zależało nam na tym, by przybliżyć uczniom uniwersalne wartości zawarte w utworach poety, kształtować i rozwijać uzdolnienia literackie oraz umiejętności wypowiadania własnych  przemyśleń, doskonalić warsztat recytatorski, rozbudzać wrażliwość na piękno poezji, miłość do języka ojczystego, upowszechniać wśród uczniów kulturę żywego słowa, propagować wartości wychowawcze, a także odkrywać młode talenty. Konkursy otrzymały Patrona Honorowy Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego Pana Krzysztofa Kuchty.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

Kategoria klas 1- 3 szkoły podstawowej:

I miejsce: Hanna Kozłowska – Szkoła Podstawowa nr 1; opiekun: Barbara Sęk

II miejsce: Małgorzata Mucha – Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa; opiekun: Marzena Magiera

III miejsce: Mieszko Kostanek – Szkoła Podstawowa nr 6; opiekun: Lidia Piwińska – Frasińska

Wyróżnienia: Antonina Balińska – Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa; opiekun: Anna Rudzińska

Amelia Słowińska – Szkoła Podstawowa nr 3; opiekun: Bożena Bożyk

Stanisław Rogoziński – Szkoła Podstawowa nr 1; opiekun: Grażyna Łobodecka

Kategoria klas 4 – 6 szkoły podstawowej:

I miejsce: Julia Jackiewicz -Szkoła Podstawowa nr 3; opiekun: Marta Łaska

II miejsce: Kacper Karaś; opiekun: Agnieszka Fijołek – Smejda

III miejsce: Nadia Malesza -Szkoła Podstawowa nr 11; opiekun: Grażyna Serwa

Wyróżnienia: Hanna Jackiewicz -Szkoła Podstawowa nr 3; opiekun: Marta Łaska; Stanisław Kozłowski -Szkoła Podstawowa nr 8- Szkoła Podstawowa nr 10; opiekun: Katarzyna Grochowalska; Nikola Oleksik – opiekun: Renata Kołodziejczyk

Kategoria klas 7-8 szkoły podstawowej:

I miejsce: Aleksandra Sobczyńska -Szkoła Podstawowa nr 1; opiekun: Dorota Lizut

II miejsce: Dominika Kwiatkowska -Szkoła Podstawowa nr 10; opiekun: Katarzyna Ziemnicka

III miejsce: Zuzanna Szkudlarska -Szkoła Podstawowa nr 12; opiekun: Elżbieta Bojanowska

Wyróżnienia: Aleksandra Ziółkowska –  Szkoła Podstawowa nr 12; opiekun: Mariola Tatarynowicz; Michalina Goworek – Szkoła Podstawowa nr 6; opiekun: Agnieszka Kujawska; Maja  Chudowolska – Szkoła Podstawowa nr 11; opiekun: Grażyna Serwa

Warunkiem uczestnictwa w konkursie literackim było napisanie pracy stylistycznej na podanytemat. Oto wyniki:

W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej:

I miejsce- Tymoteusz Śliwka ze Szkoły Podstawowej nr 8 opiekun: p. Katarzyna Grochowalska

II miejsce- Konrad Majerz ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie  opiekun:  p. Agnieszka Łaska

III miejsce-Julia Czajka ze Szkoły Podstawowej nr 11 opiekun: p. Grażyna Serwa

Wyróżnienia dla :

Zuzanny Szulc  ze Szkoły Podstawowej w Smardzewicach opiekun: p Marzena Zrobek

Filipa Kowalskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 opiekun: p. Ewa Turlik-Kostanek

W kategorii klas 7-8 szkoły podstawowej:

I miejsce – Lena Misiak – Szkoła Podstawowa nr 14; opiekun: p. Elżbieta Kafar

II miejsce – Michał Marchewka – Szkoła Podstawowa nr 11, opiekun: p. Grażyna Serwa

III miejsce – Zuzanna Szkudlarska – Szkoła Podstawowa nr 12; opiekun: Elżbieta Bojanowska

Wyróżnienie: Piotr Politański – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gliniku; opiekun: p. Małgorzata Smolarek.

Nagrody dla laureatów ufundowali:

Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9

Agencja Ubezpieczeniowa NAU – Pani Renata Szadkowska

Kino Helios

Księgarnia Tania Książka Pana Jacka Szydłowskiego

Statuetki przygotowała Pracownia Szklarstwa Państwa Moniki i Tomasza Kindlajn.

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za pomoc i zaangażowanie przy realizacji tego projektu.

Na uroczystej gali pojawili się laureaci wraz ze swoimi nauczycielami, którzy przygotowywali ich do poszczególnych konkursów. Konkursy i uroczystość przygotowały następujące Panie: Agnieszka Brajer, Joanna Domalik – Dróżdż, Marta Łaska, Kinga Magiera, Anna Niewiadomska, Agnieszka Oleszek, Jolanta Piotrowska, Justyna Przyborek, Martyna Rój, Agnieszka Fijołek- Smejda, Magdalena Sobiesiak, Ilona Zaborek oraz pracownicy szkoły: Marek Grzegorczyk,  Monika Kagankiewicz oraz Emilia Świnoga.

Mamy nadzieję, że wszyscy laureaci, ich radość, zadowolenie i duma  rozjaśnią wnętrza szkolnych murów.