Zawody Jeździeckie 17-19.05.24

93

W dniach 17-19.05.24 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyły się Zawody Międzynarodowe w Powożeniu Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda. W piątek odbyły się konkursy ujeżdżenia oraz w sobotę maraton.

W niedzielę zawodnicy zmagali się w konkursie zręczności powożenia, następnie ok godz. 15 nastąpiła ceremonia dekoracji uczestników.  Celem przedsięwzięcia był sprawdzian umiejętności jeźdźców w zmaganiach z najlepszymi i uznawanymi na świecie zawodnikami.

Zdobywanie wiedzy i umiejętności młodych jeźdźców, wymiana doświadczeń kunsztu w uprawnianiu sportu jeździeckiego. W czasie całych zawodów dostępny był duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, pizzę, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita).

Dostępna strefa Grill Bar z pysznymi potrawami z grilla oraz Food Truck – lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.

Do dyspozycji oddano profesjonalne pole do Minigolfa oferującego 12 torów wraz z pełna infrastrukturą.

W niedzielę 19 maja odbyły się Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz Hobby Horse o wymiarach minimum 60 cm.  Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody, a punkty zdobyte w zawodach zostaną zsumowane do Pucharu Stada Ogierów Hobby Horse 2024 którego finał odbędzie się podczas wydarzenia Hubertus 2024 w dniu 19 października. Przewidziano również możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia, zamek dmuchany i inne dmuchańce oraz oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych. Międzynarodowa ranga zawodów zgromadziła bardzo liczną publiczność oraz przyczynia się do olbrzymiej promocji jeździectwa.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Łączny oraz Burmistrz miasta Wolbórz Andrzej Jaros.

Szczegółowe wyniki zawodów i inne informacje dostępne na stronie internetowej www.stadoboguslawice.com.pl