Dzieci ze ,,Słoneczka” z wizytą u policyjnych koni

81

Autor: aspirant sztabowy Grzegorz Stasiak KPP

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc to dobry czas na działania profilaktyczne z udziałem dzieci i młodzieży. By spotkanie z tomaszowskimi policjantami było jeszcze atrakcyjniejsze, zaaranżowano je w Smardzewicach na terenie na którym stacjonuje Ogniwo Konne Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Było mnóstwo uśmiechu i radości oraz wiedzy dotyczącej ogólnopojętego bezpieczeństwa.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również jak wygląda codzienna służba policyjnych jeźdźców oraz przygotowanie do tej służby ,,czworonożnych funkcjonariuszy”. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.

Do spotkania funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz policyjnych jeźdźców i ich czworonożnych kompanów z dziećmi z Domu Dziecka ,,Słoneczko” z Tomaszowa Mazowieckiego doszło 21 maja 2024 roku na terenie Smardzewic. Już w godzinach porannych grupa dzieciaków wraz z opiekunami pojawiła się w rejonie padoku konnego na którym na co dzień policyjni jeźdźcy trenują umiejętności jeździeckie i posłuszeństwo policyjnych koni. I właśnie jak wygląda codzienne doskonalenie umiejętności wykorzystywanych później w codziennej służbie było jednym z elementów prezentacji przygotowanej dla niecodziennych gości. Trenowane elementy, takie jak ujeżdżanie na  padoku, pokonywanie przeszkód, indywidualna próba ujeżdżeniowa na czworoboku, jazda zespołowa, jazda w ruchu ulicznym są później poddawane weryfikacji przez specjalną komisję, podczas co 1,5 rocznej atestacji. 
Dzieci mogły zobaczy jak wygląda codzienna obsługa i przygotowanie koni do służby. Była to również doskonała okazja do krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa. Było dużo uśmiechów, wdzięczności i pamiątkowych zdjęć. Z pewnością to spotkanie na długo zapadnie w pamięć jego uczestników.