Piknik profilaktyczny „Z miłości do zdrowia”

69

Autor: Urząd Miasta

Fundacja NU-MED oraz Prezydent Miasta Marcin Witko zapraszają na piknik profilaktyczny „Z miłości do Zdrowia”, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Start godzina 9!

Piknik zostanie zorganizowany na skwerze przed szpitalem Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim.

Celem pikniku jest propagowanie profilaktyki chorób nowotworowych. Poprzez sport oraz promocję zdrowego stylu życia, przybliżenie tematu leczenia i przeciwdziałania nowotworom. Akcja ma również uświadomić społeczeństwu jak ważna jest ochrona zdrowia oraz wczesne wykrywanie zmian nowotworowych.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z porad specjalistów w zakresie zdrowego odżywiania, wykonać pomiar ciśnienia, cukru oraz analizę składu ciała pozwalającą na określenie proporcji pomiędzy tkanką tłuszczową, tkaną mięśniową, nawodnieniem organizmu oraz zmineralizowaniem kości. Będzie również możliwość porozmawiania z edukatorami zdrowia o wszystkim tym, co ważne w profilaktyce nowotworów. Brak w społeczeństwie gruntownej wiedzy na temat związku między trybem życia a rozwojem chorób nowotworowych powoduje, że tak niewiele osób chce zmieniać swój tryb życia na lepszy. Naszym zadaniem jest uświadamianie czynników ryzyka i w efekcie zmiana postaw na sprzyjające zdrowiu.

Podczas imprezy zaplanowane jest uroczyste otwarcie skweru wypoczynkowego dla pacjentów „Strefa Dobrej Pogody” znajdującego się przed Szpitalem Onkologicznym NU-MED. Organizacja pozytywnej przestrzeni, w której pacjenci onkologiczni mogliby spędzać czas przebywając na leczeniu to jedno z najważniejszych zadań Fundacji NU-MED., a projekt „Strefa Dobrej Pogody” jest przykładem działań naszej Fundacji w tym obszarze.

Kulminacyjnym punktem pikniku są dwa biegi – na dystansie 10 km (z pomiarem czasu oraz nagrodami w 8 kategoriach) oraz bieg rekreacyjny na dystansie 2 km.

• Zgłoszenie do biegu rekreacyjnego możliwe będzie w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 09:00- 9:45. Limit osób 250.

• Zgłoszenia do biegu głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 10 czerwca 2024 r.

Link do strony z zapisami i wpłatami wpisowego oraz regulamin: 

https://zapisy.domtel-sport.pl/charytatywny-bieg-z-mi-osci-dla-zdrowia-v10622

• W biegu rekreacyjnym na dystansie 2 km nie będzie prowadzona klasyfikacja.

• W biegu głównym na 10 km prowadzona będzie klasyfikacja w niżej wymienionych grupach wiekowych.

I. Bieg Główny

• Klasyfikacje wiekowe: -K do 29 lat -M do 29 lat -K 30-39 lat -M 30-39 lat -K 40-49 lat -M 40-49 lata -K 50 i więcej -M 50 i więcej.

Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody!