
Autor: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego
Tomaszowskie Forum Trzeźwości odbędzie się w naszym mieście już po raz trzydziesty ósmy. W ramach tegorocznej edycji przygotowano szereg działań promujących zdrowy styl życia, profilaktykę uzależnień oraz integrację mieszkańców. W programie znalazły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów, „Bieg Trzeźwości” oraz „Bal Abstynencki”. Organizatorami Tomaszowskiego Forum Trzeźwości są: Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL” oraz Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”.
Program wydarzenia:
19 maja 2026 r. (wtorek): „Przepisy na trzeźwość” – program profilaktyczny dla młodzieży z zakresu uzależnień od środków psychoaktywnych w Miejskim Centrum Kultury „Tkacz” przy ul. Niebrowskiej 50.
24 maja 2026 r. (niedziela): „Bieg Trzeźwości” w Parku Bulwary. Wydarzenie ma charakter otwarty, a udział w biegu jest bezpłatny.
Zapisy rozpoczną się o godz. 9.00, start biegu zaplanowano na godz. 11.00.
6 czerwca 2026 r. (sobota): „Bal abstynencki” organizowany przez Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”.
w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Słowackiego 32/42, start godz. 19.00.






















