SP Nr 12: „Jak o zęby dbam, że piękny uśmiech ciągle mam?”

97

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Podczas dzisiejszych zajęć w ramach programu „Kryształowy uśmiech mam, bo o zęby dbam” uczniowie kl. 2a i 3a rozmawiali o tym, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej. Dzieci wiedzą, że piękny i zdrowy uśmiech to efekt właściwej troski.

Oto zasady, dzięki którym ząbki będą zawsze zdrowe:

Szczotkowanie: Myjemy zęby dokładnie rano i wieczorem, przez co najmniej 2 minuty!

Technika: Pamiętamy o zasadzie: szczotkujemy zęby od góry do dołu, ruchami wymiatającymi.

Zdrowa dieta: Ograniczamy słodycze i słodkie napoje, a zamiast nich chrupiemy warzywa i owoce.

Wizyta u stomatologa: Odwiedzamy gabinet stomatologiczny przynajmniej dwa razy w roku na przegląd.

Pamiętajmy! Kryształowy uśmiech mam, bo o zęby dbam!