Polecamy: „Dziewczyna bez opieki”

35

„Dziewczyna bez opieki” – tylko córka wierzy, że jej matka wciąż żyje. Samotne śledztwo jakie prowadzi naraża ją na niewyobrażalne ryzyko. Rita jednak jest gotowa zapłacić każdą cenę za odkrycie prawdy.

Już 15 stycznia 2025 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska ukazała się powieść Malwiny Chojnackiej ”Dziewczyna bez opieki”.

To kolejna część w serii, którą zapoczątkowała wydana kilka miesięcy temu „Dziewczyna bez dłoni”. Druga część to ten sam wysoki poziom, ale jeszcze większe emocje.

Autorka kontynuuje wątek krucjaty jaką prowadzi jedna z bohaterek – Lena. Ponownie mamy akcję prowadzoną w niezwykle obrazowy sposób. „To gotowy film” – te słowa nieprzypadkowo padają często w recenzjach.

O KSIĄŻCE: W niewielkiej miejscowości Stare Ślepce pod Warszawą ginie bez wieści trzydziestokilkuletnia przedszkolanka Anna Nawrocka. Jej piętnastoletnia córka Rita wierzy, że matka żyje i rozpoczyna własne poszukiwania. W tym samym czasie na greckiej wyspie Zakynthos Lena i Tobiasz poznają parę z Polski. Zaprzyjaźniają się i zaczynają wspólnie spędzać czas. Jednak czy ich spotkanie było przypadkowe? Jaki plan realizuje Lena? Oboje z Tobiaszem, pracując jako dziennikarze śledczy, mają niezwykle trudne zadanie. Beztroski czas w Grecji jest początkiem gry, którą muszą kontynuować po powrocie do Polski, żeby odkryć prawdę. Czy Anna Nawrocka żyje? Co widział w nocy kilka dni po jej zaginięciu mężczyzna zatrudniony na budowie w Starych Ślepcach? Dlaczego był tak przerażony, że postanowił bez słowa opuścić miejsce pracy i nigdy tam nie wracać? Kim jest naprawdę? Dlaczego nie poinformował policji o swoim odkryciu?


Malwina Chojnacka – Pisarka, dramatopisarka i scenarzystka. Absolwentka Akademii Teatralnej (teatrologia) i Wytwórni Scenariuszy przy Wytwórni Filmów Fabularnych w Warszawie. Autorka thrillerów, powieści kryminalnych i obyczajowych.
Dwukrotna finalistka Konkursu Teatroteki na dramat telewizyjny, wyróżniona za sztuki Upał (2018) i Jamajka (2021). Spod jej pióra wyszedł scenariusz filmu Joanny Szymańskiej Przestrach, prezentowanego na festiwalach filmowych Nowe Horyzonty, Warsaw Film Festival, Austin Film Festival i Kameralne Lato (Nagroda Publiczności). Autorka kilkudziesięciu zrealizowanych odcinków seriali telewizyjnych. Współpracuje z warszawskim Teatrem Podaj Dalej. Oprócz kina i teatru jej pasją są podróże, joga i taniec.

Wydawca