Przegląd talentów

778
19 klas wzięło udział w konkursie „Przegląd talentów”, który odbył się 19 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w zakresie tańca, śpiewu, aktorstwa. Przedstawiane były kabarety, scenki dramatyczne, pokazy sportowe. Większość prezentacji cechował humor i dowcip sytuacyjny. O powodzeniu występów świadczyła reakcja zgromadzonej, młodej publiczności, która oklaskami nagradzała swoich rówieśników.

W jury zasiadła wicedyrektor do spraw wychowawczych Teresa Głowacka, pedagog szkolny Magdalena Kaczmarzyk, opiekun samorządu szkolnego Iwona Opałka oraz dwóch uczniów. Przyznano dwa miejsca pierwsze. Podium zwycięzcy podzielono, zatem miedzy III klasą Technikum Elektronicznego oraz IV klasą Technikum Elektronicznego.

W ocenie brano pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, aktorstwo, wdzięk występujących, przygotowane stroje oraz inicjatywę w tworzeniu tekstu bądź choreografii.

Już po raz czwarty w „Mechaniku” organizowana jest tego typu impreza, nad którą piecze sprawuje pani Teresa Głowacka. Celem jest poznanie ucznia, jego dobrych stron. Ponadto młodzież zaznajamia się ze sceną, musi pokonać stres oraz lęk związany z występami publicznymi, co jest pomocne w życiu dorosłym. To również dobry sposób na zatrzymanie uczniów w szkole, gdyż ze zbliżającym się Dniem Wiosny, absencja staje się powszechnym zjawiskiem.