Młodzi gniewni

416
18 kwietnia (piątek), w godzinach porannych, 9 -letni chłopiec został zaatakowany przez czterech rówieśników. Poszkodowany był bity i kopany. Z podejrzeniami wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala. Mali napastnicy staną przed Sądem Rodzinnym.

Dzień wcześniej (17 kwietnia) matka 16-letniego chłopaka zgłosiła przestępstwo, którego dopuścił się jej syn. Ukradł matce 1200 zł i przegrał je na automatach. Chłopiec, jak się okazało, jest uzależniony. Był poddawany terapii, jednak to nie pomogło. Z domu notorycznie ginęły pieniądze. Kiedy 16 kwietnia ukradł dużą sumę pieniędzy, którą przegrał, nie wrócił do domu, gdyż bał się konsekwencji swego postępowania. Fakt ten został zgłoszony. Jeszcze tego samego dnia chłopiec został odnaleziony w budynku gospodarczym. Nieletni trafił przed oblicza Sądu Rodzinnego.

Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2003 roku młodociani byli sprawcami 1923 bójek lub pobić. Według polskiego prawa osoby do 13. roku życia (kwalifikowane jako dzieci) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności karnej.