Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

421
16 maja (piątek) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbywały się eliminację powiatowe III edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny z 15 szkół powiatu tomaszowskiego. Pierwszoklasiści mieli za zadanie rozwiązać test, sprawdzający wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o profilaktyce wiktymologicznej, czyli jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Druga część konkursu polegała na pokonaniu toru przeszkód, w jak najszybszym czasie.

Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa w Lubochni. Tuż za nimi uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 6. Natomiast trzecie miejsce przypadł gospodarzom, czyli Szkole Podstawowej nr 1. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Natomiast zdobywcy pierwszego miejsca zostali nagrodzeni rowerami.

Drużyna ze szkoły Podstawowej w Lubochni zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Finał odbędzie się 2 czerwca w Łodzi.

Organizatorzy konkursu dziękują sponsorom za ufundowanie nagród: Ceramice Paradyż, firmie JOKA, J&K Romstom z ul. Barlickiego, Tomtex oraz Shin – Do.