Aquapark Tatralandia – słowacki raj dla turystów

735
Spojrzenie potężnych gór towarzyszy nam podczas całej podróży po słowackiej krainie Liptów. Te sędziwe dziadki z długimi brodami zielonych drzew wprawiają w zdumienie niejednego turystę i sprawiają, że chęć zwiedzenia bogatego turystycznie okręgu słowackiego wzrasta. Niewątpliwie w Liptowie zaznacie relaksu i odpoczynku w gorących wodach termalnych, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Dwie najpiękniejsze jaskinie, znajdujące się w Dolnie Demianowskiej, pozwolą zajrzeć do głębi ziemi, pełnej tajemniczych i niepojętych zjawisk. Rejs po jeziorze Liptowska Mara czy wjazd kolejką linową na Chopok dostarczy niezapomnianych wrażeń i zachowa w pamięci krajobraz Liptowa. Ci, którzy są głodni wrażeń i emocji, powinni zjechać torem bobslejowym, znajdującym się w Pavcina Lehota. Zapraszamy, zatem w cudowną podróż po Liptowie.

Aquaparki to zdecydowanie wizytówka Słowacji. Turyści z Polski, Czech odwiedzają swoich sąsiadów, po to aby skorzystać z atrakcji, jakie proponują słowackie parki wodne. Dwa największe znajdują się na terenie Liptowa. To Aquapark Tatralandia i Thermal Park Besenova.


„Szybsza niż strach” ta zachęcająco brzmiąca nazwa odnosi się do nowej rury powstałej w parku wodnym Tatralandia. To jedna z 27 rur dostarczających emocji klientom Aquaparku Tatralandia. Ponad 1800 metrów zjeżdżalni dopełnia mocnego charakteru największego całorocznego areału wodnej rozrywki. Od Rollercoastera, Anakondy, Kamikadze i Niagar i innych ekstremalnie szybkich rur aż zakręciło się w głowie. Przeniesiemy się zatem w spokojniejsze miejsce, szczególnie upodobane przez osoby, dla których wakacje to odpoczynek, relaks i bierne wylegiwanie się w gorących wodach.


Temperatura wody w basenach termalnych wynosi od 26 do 38 °C. 8 całorocznych basenów (w tym 3 kryte) zawiera leczniczą wodę mineralną, oddziaływującą na aparat ruchowy i układ krążeniowy. Dzień na basenach uatrakcyjnią wodne niespodzianki: aquaponton do chodzenia, wodna ściana do wspinaczki, siedzenia z masażem, wodne łóżka, wodny grzybek, perłowa kąpiel, tryskacze, prądy wodne, wodna huśtawka, wodna siatkówka i koszykówka, dziecięce zjeżdżalnie. Ponadto na terenie Tatralandii odbywają się różne konkursy. Panie szczególnie zachwycone są aerobikiem wodnym, który udoskonala sylwetkę.


Wyspa piratów z Karaibów przyciąga zwolenników tropikalnych klimatów. Palmy, egzotyczne zwierzątka, melony pełne wody to największa atrakcja dla najmłodszych turystów. Ci nieco więksi wybierają odpoczynek w krytym tropikalnym wellness z Ocean Basenem, gdzie temperatura wody dochodzi do 36 st. C. A tam czeka na nich wodotrysk, leżanki z hydromasażem, perełki i podwodny masaż – prawdziwa uczta dla ciała.

Western City Sikluv Młyn wspólnie z Aquaparkiem Tatralandia i zapleczem noclegowym Holiday Village tworzą największy rekreacyjno- wypoczynkowy kompleks na Słowacji. Głównym atutem miasteczka, rodem z dzikiego zachodu jest show z mnóstwem aktorskich i kaskaderskich wyczynów. Podczas show zobaczycie: westernowy teatr, tresurę koni, lam, psów, pirotechniczne efekty, pokaz sztucznych ogni. Dla odwiedzających przygotowane są dodatkowe atrakcje: jazda na koniu, jazda na elektrycznym byku, poszukiwanie złota, nauka tańców country, trampolina, rzut podkową, strzelanie z łuku. W tym roku klienci Aquaparku Tatralandia mają wstęp do Western City Sikluv Młyn gratis.


Ponadto Aquapark Tatralandia ma do zaoferowania swoim gościom kompleks 16 parowych, wodnych saun, kąpieli i zabiegów, boiska sportowe, paintball, sztuczna ścianę wspinaczkową.

W kolejnym artykule przybliżymy Państwu Thermal Park Besenova.

Tomaszowski portal internetowy www.tomaszow.pl włączył się do akcji promującej atrakcje turystyczne na Słowacji.

Patronem akcji jest: