Przedstawienie musi trwać

582
„Jestem wielką fanką tego zespołu. Freddy Mercury odegrał dużą rolę w moim życiu. Chciałam zainteresować tomaszowian, moje pokolenie, które tak mało pamięta tę muzykę oraz przypomnieć starszym ten wspaniały zespół” – powiedziała Sylwia Stefańczyk, pomysłodawczyni zaprezentowania zespołu Queen na „Herosach Rock and Rolla”.

Pierwsze spotkanie z zespołem Queen miało miejsce podczas wrześniowych wspomnień z muzykami rock and rolla, których organizatorem jest Antoni Malewski. Wówczas przypomniano historię zespołu Queen. Natomiast 25 października można było obejrzeć ponad godzinny koncert, który odbył się w lipcu 1986 roku na Wembley. 

Wyemitowany koncert wywołał wspomnienia u jednego z widzów – Michał Marciniaka: „Mój syn dorastał wtedy, kiedy Queen stawał się bardzo popularny. Pamiętam, że nie mogłem go odciągnąć od muzyki zespołu Queen, a Freddy Mercury był dla niego bożyszczem. Wszystkie ruchy, które wykonywał, wszystkie jego poczynania w tym okresie były powiązane z zespołem Queen. Pamiętam musiałem synowi kupić gitarę. (…) żałuję tylko, że Freddy Mercury, który jest moim rówieśnikiem, nie jest już z nami”.

Kolejne spotkanie z cyklu „Herosi Rock and Rolla” już w listopadzie. Tym razem usłyszymy koncert zespołu Dire Straits.