Kolejny napad z bronią

821
O 22:00 na Wąwale, 51 letni mieszkaniec Tomaszowa jadąc swoim pojazdem VW Vento zauważył w okolicy przystanku autobusowego dwóch młodych mężczyzn dających znaki do zatrzymania się. Kierowca podjechał do w/w, uchylił kilka centymetrów. szybę, wtedy jeden z nich przez uchyloną szybę włożył pistolet i żądał od kierującego wydania pieniędzy. 

Pokrzywdzony natychmiast ruszył samochodem do przodu, jednak napastnik nie dawał za wygraną, mierzył pistoletem w ofiarę, jednocześnie usiłując otworzyć drzwi od strony kierowcy i wyciągnąć z pojazdu pokrzywdzonego. 

Kierowcy udało się odjechać z miejsca zdarzenia i powiadomić oficera dyżurnego tut. KPP . Na miejsce natychmiast zostały wysłane patrole zarówno oznakowane jak i nieoznakowane. Policjanci nieumundurowani w okolicy gdzie doszło do zdarzenia zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. 

Jeden z nich zaczął dochodzić do nieoznakowanego radiowozu prawdopodobnie chcąc powtórzyć nieudany wcześniejszy napad na kolejnym kierującym. Mężczyzna był bardzo zaskoczony kiedy kierujący pojazdem trzymał w ręku legitymację policyjną, zaskoczony próbował pozbyć się broni wrzucając pod nieoznakowany radiowóz. 

Obydwaj zostali zatrzymani. Podczas czynności policyjnych u drugiego z mężczyzn w kieszeni odnaleziono kilkanaście sztuk amunicji, wyrzucony pistolet został zabezpieczony, jak się okazało był to pistolet typu starter. 

Podejrzanych (21 i 23 latka mieszkańców powiatu tomaszowskiego) przebadano na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem ponad 1,5 promila. Obydwaj byli znani tomaszowskiej policji. Za rozbój z bronią w ręku grozi odpowiedzialność karna do 12 lat pozbawienia wolności.