Walentynkowy Kręcioł zakończony

862
W niedzielne przedpołudnie na drogach miasta Tomaszowa i powiatu można było ujrzeć specjalnie oznakowane pojazdy – oznakowane naklejkami „Walentynkowy Kręcioł 2009”. Tego dnia (15 lutego) Automobilklub Tomaszowski zorganizował imprezę dla osób, chcących wykazać się swoimi umiejętnościami za kierownicą.
 

 
To pierwsza od wielu lat zimowa Konkursowa Jazda Samochodem (KJS), która odbyła się na ….. śniegu. Warunki pogodowe sprzyjały efektownej jeździe, która wymagała od kierowców kunsztu opanowania samochodu na śliskiej powierzchni. 

Konkurs skierowany był do osób stawiających pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportowej. „Bardzo dobrze, że pojawiły się nowe twarze w jeżdżeniu. Może wyrosną z nich kolejni nasi mistrzowie (…) i będą brać udział w imprezach wyższej rangi” – skomentował prezes Automobilklubu Tomaszowskiego Mirosław Kister. 

W „kręciole” brało udział 27 załóg, przy czym 25 ukończyło zawody. Uczestnicy mieli za zadanie przejechać w jak najszybszym czasie 4 place, ulokowane w Ujeździe, Niewiadowie i Tomaszowie Mazowieckim (ul. Piaskowa i plac przy dworcu PKS). 

 


Zwycięzcą „Walentynkowego Kręcioła” został kierowca audi 80 – Daniel Nowak. Tuż za nim, drugie miejsce „wyjeździł” Michał Promny (cinquecento). Zbigniew Krawczyk (honda civic) otrzymał puchar za zajęcie trzeciego miejsca.
 
W „Walentynkowym Kręciole” brali udział głownie mężczyźni. Dlatego dobrą wiadomością dla kobiet jest organizacja kolejnego konkursu przez Automobilklub Tomaszowski. Tym razem za kierownicą zobaczymy wyłącznie „płeć piękniejszą”. Mini rajd dla kobiet przewidziany jest na 8 marca. 
 
Zdjęcia znajdują się w naszej fotogalerii.