Internet bezpieczny dla dzieci

885
W Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów w klasach I-III przeprowadzona została akcja pod nazwą Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Policjanci z Komendy Policji z Tomaszowa Mazowieckiego wspólnie z Wójtem Gminy Ujazd Włodzimierzem Goździkiem przekazywali dzieciom informacje o bezpieczeństwie w sieci. Zaprezentowano również scenki sytuacyjne promujące bezpieczeństwo dzieci podczas korzystania z Internetu. Ponadto został tam przeprowadzony konkurs rysunkowy, dotyczący wyżej wymienionej problematyki.

Podczas spotkania wójt gminy Ujazd przeczytał dzieciom „Komputer fajna rzecz!” oraz „Mój Komputer”. Ponadto mali słuchacze wykonali plakaty o bezpieczeństwie w Internecie. Natomiast na transparentach, wykonanych przez starsze dzieci pojawiły się hasła „ Komputer bezpieczny – świat staje się lepszy. Komputer, Internet to nasi przyjaciele”. Efektem spotkania było sporządzenie kodeksu korzystania dzieci z Internetu.

Spotkanie w Niewiadowie nie jest pierwszą tego typu akcją prowadzoną przez tomaszowskich policjantów. W styczniu odbyły się również spotkania w szkołach w Tomaszowie i powiecie, mające na celu przybliżenie tematyki zagrożeń związanych z uzależnieniem od Internetu.