Sukces Włodka Votki w TOMY

765
Edek Wójciak po raz kolejny udowodnił, że na tego typu spotkania istnieje w naszym mieście wielkie społeczne zapotrzebowanie.  

Pochodzący z Tomaszowa Włodek Votka jest po prostu profesjonalistą w każdym calu. Ballady Bułata Okudżawy, których treści i przesłania są nadal szalenie aktualne, a więc okazały się ponadczasowe i trafiły do serc widowni, wykonał po mistrzowsku. Wystarczającą dla artysty nagrodą był żywiołowy aplauz publiczności po każdej piosence, a także standing ovation na zakończenie recitalu. 

Scenariusz dzielił imprezę na dwie części – pierwsza poważna i nastrojowa, nawet z łezką w oku, druga – spontaniczna, wesoła, pełna humorystycznych i wspomnieniowych akcentów. Włodek Votka jest mistrzem w bawieniu publiczności. Widownia szczerze reagowała huraganowym śmiechem na wyważone anegdotki z życia artysty, w szczególności epizodów tomaszowskich i gdańskich. Zabawnym i jakże miłym akcentem było wykonanie przygotowanej na kilka dni przed spotkaniem ballady „Józek”, w której tomaszowski bard „wywołał do tablicy” siedzącego w pierwszym rzędzie przyjaciela z ulicy Niskiej – Józka Stefańskiego, w swoim czasie świetnego boksera, reprezentanta kraju. Również wplecione w program trzy piosenki o Tomaszowie wzbudziły wiele przyjemnych emocji, zintegrowały licznie zgromadzoną publiczność, która jak zawsze na spotkaniach z cyklu „Gość Edka Wójciaka” wypełniła salę do ostatniego miejsca.

Wszystko wskazuje na to, że ten świetnie pomyślany i doskonale zorganizowany cykl spotkań, przybliżający mieszkańcom naszego miasta tych Tomaszowian i Przyjaciół Tomaszowa, którym udało się coś w życiu osiągnąć, wpisał się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Tomaszowa. Chociaż nie istnieje w tak zwanym preliminarzu wydatków Wydziału Kultury UM, choć organizator nie płaci swoim bohaterom honorariów, nie zwraca nawet kosztów podróży, a kolacje fundowane są zawsze spontanicznie przez któregoś z uczestników wydarzenia, jak w piosence znanej z wykonania Joe Cockera i Beatlesów „With A Little Help From My Friends” – udaje się zawsze znakomicie. 

Uczestnicy ostatniego spotkania z cyklu „Gość Edka Wójciaka” już dopytują się o następne. A Edek zapowiedział ze sceny kolejnego gościa, którym będzie Wojtek Droszczyński, aktor Teatru Nowego w Łodzi, absolwent II LO w Tomaszowie Mazowieckim. 

Niestety, sygnalizowane wcześniej spotkanie z Markiem Koprowskim, redaktorem tygodnika ANGORA, świetnym felietonistą, autorem kultowego już cotygodniowego cyklu felietonów „Spowiedź praktykującego alkoholika”, nie dojdzie do skutku. Ten Wielki Przyjaciel Edka Wójciaka, Adka Drabińskiego, Wieśka Fiszbacha i Wojtka Droszczyńskiego, guru tomaszowskiej społeczności AA, jak powiadał Marek Hłasko – odszedł drogą wszystkich ludzi. Cześć Jego Pamięci!

Edek Wójciak wyraża gorące podziękowania: 

– Pastorowi Rafałowi Piekarskiemu i personelowi Społeczności Chrześcijańskiej TOMY – za gratisowe udostępnienie sali oraz obsługę techniczną,
– Radiu FAMA, Tygodnikowi Tomaszowski Informator Tygodniowy, Dziennikowi Łódzkiemu, portalowi www.tomaszow.pl i Towarzystwu Przyjaciół Tomaszowa – za reklamę imprezy,
– Firmie – „NORIM” STACJA PALIW – za wydanie przyjęcia po spotkaniu, 

– Bogdanowi Reszce za obsługę fotoreporterską,
– Mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego, wszystkim uczestnikom spotkania – za liczne przybycie.