Marek Zarzycki & Zygmunt Smogorzewski

1512
W ramach trwających obchodów "50 LAT ROCK'N'ROLL'a w Tomaszowie Maz." po raz pierwszy w moim cyklu spotkań w galerii ARKADY (52 spotkanie) HEROSI ROCK'N'ROLL'a dojdzie do bezpośredniego spotkania, koncertu na żywo dwóch znakomitych muzyków, których świetność gry przypadała na lata 60/70-te, zwanych DINOZAURAMI polskiego rockandrolla tj. Marka Zarzyckiego i Zygmunta Smogorzewskiego.

Marek Zarzycki – gitara, śpiew – w latach 60-tych ubiegłego wieku grywał w klubach studenckich Warszawy jak STODOŁA, REMONT, MEDYK. Grał w różnych ówczesnych zespołach rockandrollowych w Tajfunach, Chochołach, był liderem zespołu KAWALEROWIE. Grupa ta miała w swoim repertuarze dwa kultowe przeboje " Palcie tylko Sporty" i "Jeszcze nie wiem o tym nic". Grywał w polonijnych klubach Nowego Jorku i w innych częściach Stanów Zjednoczonych. Pragnę wspomnieć, że Marek Zarzycki wystąpił solo w dniu 29 sierpnia 2009 roku w kinie "Włókniarz" dając mini recital w obchodach w mieście "50 LAT ROCK'N'ROLL'a w Tomaszowie Maz." oraz 30 sierpnia 2009 roku w Galerii ARKADY w ramach 50 spotkania w cyklu HEROSI Rock'n'Rolla'a.
arek oba mini recitale wykonał w naszym mieście za darmo nie biorąc za swój występ przysłowiowego złamanego grosza.

Zygmunt Smogorzewski – saksofon alt – w latach 60-tych był w ścisłej czołówce muzyków polskich i saksofonistów. Tak jak i Marek grywał z wielkim powodzeniem w różnych studenckich klubach warszawskich. Brał udział w sesjach nagraniowych, tworzą z Markiem Zarzyckim fantastyczny instrumentalny duet grają tradycyjny rock & roll, blues, country, rythm & blues.

Na spotkanie w Galerii ARKADY przygotowali najsławniejsze, najlepsze przeboje tamtych, szalonych lat sześćdziesiątych największych herosów w/w formacji muzycznych z repertuaru: Fatsa Domino, Little Richarda, Elvisa Presleya, Billa Haleya Jerry Lee Lewisa, Carla Perkinsa, Bobby Darina  czy Eddie Cochrana.

Zapraszamy wszystkich fanów, miłośników rock and rolla na sobotę 24 pażdziernika 2009r. na widowisko  roku  do Galerii ARKADY na godzinę 18:00. Do zobaczenia w Galerii.