Spotkanie z Izabelą Sową

596
W kolejnych latach ukazały się jej książki "10 minut od centrum" (2006) i "Świat szeroko zamknięty" (2007). Opublikowana niedawno w warszawskiej oficynie Nowy Świat powieść "Ścianka działowa" to przewrotny kryminał.

Tajemnicza kobieta trzydziestoletnia. Żyje z pisaniny (artykuły, kojące bajki dla spragnionych złudzeń, tłumaczenia, wróżby w chińskich ciasteczkach…) oraz zabawiania studentów opowieściami o magicznej mocy psychologii społecznej. Typowa sowa: większość dnia przesypia ukryta w krakowskich bibliotekach i czytelniach. Budzi się późnym wieczorem i wtedy zaczyna po-tworzyć.

Izabela Sowa najchętniej zamieszkałaby w małym kinie. Najlepiej dziesięć minut od centrum. Lubi stare, zapuszczone sady, świeże maliny, herbatniki z jagodami, cierpkie wiśnie, rajskie jabłuszka i herbatę. We wszystkich smakach tęczy.

Uwielbia się zaszyć w ciemnym, Stumilowym lesie… albo pod kocem. Nie znosi margaryny, buractwa i plastikowych reklamówek. Uwielbia prosiaczki, króliki, osiołki kłapouche i inne zwierzaki – wyłącznie żywe, a nie w postaci kotleta czy kołnierza. Mimo dwóch lewych rąk zdołała wydziergać czapkę niewidkę, dzięki której może polować na ciekawe teksty w tramwajach…

Bibliografia:

Smak świeżych malin, Prószyński i S-ka 2002
Cierpkość wiśni, Prószyński i S-ka 2002
Herbatniki z jagodami, Prószyński i S-ka 2003
Zielone jabłuszko, Prószyński i S-ka 2002
Wszystkie dni lata, współautor, W.A.B. 2005
Opowieści wigilijne, współautor, W.A.B, 2005
10 minut od centrum, Wydawnictwo autorskie, 2006
Opowiadania szkolne, współautor, Prószyński i S-ka, 2007
Świat szeroko zamknięty, Bliskie, 2007
Ścianka działowa, Nowy Świat, 2008

(źródło: noty wydawcy, strona domowa autorki)