Dawał, nie wzięli

623
Na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h. W związku z powyższym policjanci zaczęli dokonywać pomiaru prędkości z wynikiem 103 km/h.
 
 
Po zatrzymaniu pojazdu przystąpili do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania kierujący pojazdem oświadczył, że nie posiada przy sobie prawa jazdy oraz żadnego innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Mężczyzna podał swoje dane, które jak się okazało po sprawdzeniu przez policjantów były nie prawdziwe.
 
 
W trakcie dalszej rozmowy kierujący podał funkcjonariuszom dowód rejestracyjny pojazdu wraz z kwotą pieniędzy w wysokości 300 zł. Jak oświadczył te pieniądze daje w zamian za to, żeby go puścili i odstąpili od wykonywania dalszych czynności. Po chwili wyjął również z kieszeni dowód osobisty. Jak się okazało kierującym pojazdem był 34 letni mieszkaniec Warszawy, który w 2008 roku utracił prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym.
 
 
Po przewiezieniu do Komendy kierującemu przedstawiono zarzuty o to, że udzielił korzyści majątkowej umundurowanym funkcjonariuszom Policji w zamian za odstąpienie od kontroli oraz za nie stosowanie się do orzeczonego przez Sąd, zakazu prowadzenia pojazdów. Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie i w dniu dzisiejszym zostanie doprowadzony przed oblicze Prokuratora.