NIE TRAĆ PIENIĘDZY, SPRAWDŹ PROSTE SPOSOBY NA OSZCZĘDZANIE

687

 

W czasach kryzysu pieniądze odgrywają istotną rolę w życiu każdego z nas. Co zatem zrobić, aby oszczędzać pomimo niesprzyjających warunków? Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Tomaszowie Mazowieckim wychodzi temu problemowi naprzeciw, oferując swoim słuchaczom szereg zniżek oraz korzyści wynikających z podjęcia nauki. Przed wszystkim podkreślić należy, iż nauka na wybranych kierunkach jest całkowicie za darmo. Wystarczy tylko odrobina czasu i dobre chęci.

 

Wiele zyskują osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie pracy. Jeżeli przyjdą i zapiszą się na jeden z darmowych kierunków, mogą otrzymać nawet 563 zł brutto tylko za to, że podjęli u nas naukę. Reguluje to odpowiedni przepis art.55 obowiązującej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Pieniądze mogą być wypłacane przez okres 12 miesięcy a nawet dłużej.

 

Kolejne stypendium, na jakie mogą liczyć nasi słuchacze to stypendium dla osób niepełnosprawnych, które można uzyskać ze środków łódzkiego oddziału PFRON (Państwowy Fundusz rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Stypendium pokrywa koszty opłat czesnego, dojazdów, zakup książek, zeszytów, materiałów niezbędnych do nauki na danym kierunku np. na kosmetyce zakup kosmetyków niezbędnych do wykonywania zawodu kosmetyczki. Z reguły czesne są finansowane w 100% przez cały okres trwania nauki.

 

W przypadku obydwu stypendiów nasi słuchacze mogą liczyć na pomoc w wypełnieniu wniosku oraz skompletowaniu dokumentów przez naszego doradcę zawodowego oraz pracowników tomaszowskiego oddziału ŻAKA.

 

Szkoły Policealne to świetne rozwiązanie dla osób, które nie zdały matury bądź nie dostały indeksu wymarzonej uczelni – stwierdza Kamila Przypis – specjalista ds. marketingu –nie tracąc roku, oprócz dodatkowego wykształcenia mogą u nas uzyskać konkretny zawód. Dzięki temu nie wypadną z rytmu nauki, nauczą się czegoś przydatnego i poznają nowych przyjaciół.

 

Należy podkreślić, że rok czy dwa lata szkoły policealnej może być również dodatkiem do studiów już podjętych, gwarantuje to o wiele lepszy start na rynku pracy.

 

W Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Tomaszowie Mazowieckim można obecnie kształcić się na kilkunastu kierunkach. Tutaj, na semestr zimowy prowadzimy rekrutację już od kwietnia i trwa ona aż do końca października. Naszymi strategicznymi kierunkami są: administracja, bhp, logistyka, rachunkowość – są to bezpłatne kierunki dwuletnie, po ukończeniu, których można uzyskać tytuł technika oraz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Inne to np. fryzjerstwo, kosmetyka, masaż, stylizacja i wizaż.


Wielu absolwentów, jaki i osób będących na ostatnim roku w Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, zakłada własną działalność gospodarczą np. salony kosmetyczne lub gabinety masażu zarabiając dzięki temu niemałe pieniądze. Z większością z nich mamy stały kontakt. Wielu z nich po ukończeniu szkoły decyduje się również na podjęcie nauki na kolejnym kierunku w ŻAKU np. Bhp.

 

Szkoły Policealne dają szerokie pole manewru. Są wyjściem dla osób kończących ogólniak – bez zawodu oraz dla tych, którzy musza się przekwalifikować.

 

W tym roku popierając projekt Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pt.”Tomaszów Mazowiecki – miasto przyjazne seniorom” otwieramy również klasę dla seniorów. Osoby starsze pragnące nauczyć się obsługi komputera oraz swobodnego poruszania po Internecie będą mogły uczyć się w Tomaszowskim ŻAKu zupełnie za darmo na kierunku Informatyka.

 

Aby zacząć naukę w ŻAKU, nie trzeba mieć świadectwa maturalnego, a jedynie ukończoną szkołę ponadgimnazjalną. Ukończenie szkoły policealnej jest często pierwszym krokiem do rozpoczęcia studiów wyższych. Dzięki temu jedni mogą zdać maturę a inni odłożyć na czesne i po dwóch latach znowu startować na uniwersytet bądź politechnikę.


http://www.zak.edu.pl/pl/formularz_kontaktowy/