Wystawa MDK w stolicy

594
Z racji tego wystawa została zatytułowana „Dwa spojrzenia”. W otwarciu wystawy uczestniczyli młodzi tomaszowianie, uczestnicy zajęć pracowni plastycznej i fotograficznej „Młodzieżowego Domu Kultury, którzy również zaprezentowali swoje prace.  „Chcieliśmy pokazać nasze miasto, jako miejsce ciekawe, o bogatych walorach turystycznych, które może inspirować do pracy artystycznej”- powiedział Olek Sadowski, młody fotograf z „emdeku”.
 
W trakcie wernisażu przy wpadającej w ucho muzyce Stanisława Grzesiuka (grali i śpiewali  warszawscy muzycy), przyjaciele Wiesława Fiszbacha oraz młodzi artyści rozmawiali na temat swojej twórczości oraz opowiadali o Tomaszowie i Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie od wielu lat można rozwijać pasje i talenty.

– Wyjazd młodzieży z „emdeku” do Warszawy to efekt naszej współpracy z Wiesławem Fiszbachem, który często nas odwiedza, rozmawia z młodzieżą i wspólnie tworzymy przedsięwzięcia, których zasadniczym celem jest prezentowanie twórczej działalności młodych ludzi oraz ich integracja. W czerwcu bieżącego roku nasza młodzież  gościła w Berlinie, gdzie mogła pokazać swoje prace rówieśnikom zza Odry- mówi dyrektor placówki Tomasz Zdonek. Z kolei w grudniu planujemy zorganizowanie wystawy prac Wiesława Fiszbacha oraz naszych wychowanków przy udziale młodych i zdolnych muzyków i wokalistów. Planujemy również kolejny wyjazd do Berlina na coroczny festiwal sztuki- dodaje Tomasz Zdonek.

 

Źródło: MDK Tomaszów Mazowiecki