Młodzi siatkarze Lechii walczyli o pierwsze punkty

635
ako pierwsza wystartowała drużyna Lechii I. Siatkarze prowadzeni przez trenera Kamila Czapnika zostali rozstawieni w grupie B, a ich rywalem w inauguracyjnym spotkaniu, które odbyło się 17 października, był silny zespół UKS MG 13 Łódź.

Mecz rozpoczął się od równej walki obu drużyn, jednak jako pierwsi na kilku punktowe prowadzenie wysunęli się siatkarze z Łodzi. Tomaszowianie wzmocnili zagrywkę i wykorzystali podbite piłki w kontrze co pozwoliło im wyrównać, a po chwili prowadzili już czterema oczkami. Goście zdołali jeszcze zbliżyć się do lechitów, jednak ci nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia i wygrali pierwszego seta 25:23.

Gra z pierwszej odsłony spotkania przeniosła się na drugiego seta. Goście na początku prowadzili, by po chwili przegrywać kolejne akcje. W efekcie podopieczni trenera Czapnika odnieśli zwycięstwo w drugiej partii, wygrywając do 22. Trzeci set pewnie otworzyli kadeci KS Lechii, mocne zagrywki i skuteczna gra na siatce doprowadziła ich do ośmiopunktowej przewagi w środku seta. Gdy już wydawało się, że nic nie może zatrzymać drużyny z Tomaszowa do zakończenia spotkania w trzech setach piłka siatkowa znów przypomniała o swoim nie obliczalnym charakterze i obraz gry w trzecim secie obrócił się. Zespół ze szkoły Marcina Gortata odrobił straty i wygrał trzecią partię 25:23.

Po porażce i dramatycznym obrocie gry dla zespołu z Tomaszowa czwarty set nie był łatwy, lechici tracili punkty seriami, a zespół UKSu MG 13 pewnie radził sobie na boisku i wygrał czwartą partię, pozwalając gospodarzom zdobyć zaledwie 16 oczek. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był piąty set. Żadna z drużyn nie chciała oddać zwycięstwa, jednak to KS Lechia Tomaszów Maz zagrała skuteczniej, popełniła mniej błędów i wygrała skróconego seta 15:11 i cały mecz 3:2. Następny swój mecz kadeci Lechii I rozegrają we własnej hali 25. października o godz 19.15 z zespołem UMKS Bzury Ozorków.

Skład kadetów KS Lechii I:
Styś Szymon, Szewczyk Szymon, Sypniewski Kamil, Kaczmarek Artur, Lesiewski Dominik, Wąs Mateusz, Seliga Maciej, Zawisza Łukasz, Miniak Adam, Reszka Daniel, Fałek Michał oraz Koziołek Piotr.
Trenerem drużyny jest Kamil Czapnik.

Swoje pierwsze spotkanie rozegrała także druga drużyna kadetów. Lechia II pod wodzą trenera Bartłomieja Rebzdy grała w piątek (18.10) przeciwko UKS MG Aleksandrów Łódzki. Nasz drugi zespół kadetów pewnie wygrał swoje spotkanie 3:1 (17, -22, 16, 14). Goście zdołali wygrać drugiego seta, jednak to wszystko na co było ich stać przeciwko dobrze grającej Lechii.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa w pierwszym spotkaniu. Było ono bardzo potrzebne naszej drużynie. Chłopcy zostali pozyskani do Lechii w naborze niespełna rok temu. Jest to zdolna grupa, która robi szybkie postępy. Zespół dostał możliwość gry w rozgrywkach ligowych i widać było na boisku, że chłopcy są zaangażowani i chcą się jak najlepiej zaprezentować. W tym sezonie wygrana każdego meczu będzie dla nas bardzo cenna – powiedział po meczu trener Rebzda.

Swój kolejny mecz kadeci II rozegrają na wyjeździe 25. października w Sieradzu.

Drużynę Lechii II w kadecie reprezentowali:
Zwoliński Rafał, Wilk K, Rybiński Hubert, Chrzanowski Rafał- kapitan zespołu, Kwapisz Kamil, Piechna Rafał, Szkup Przemysław, Gąsiorek Bartłomiej, Stachecki Miłosz, Solecki Tomasz, Bednarek Jakub i Rebzda Kacper- libero zespołu.
Trenerem kadeta II jest Bartłomiej Rebzda

W sobotę 19 października w ramach rozgrywek wojewódzkich, swój drugi turniej rozegrały nasze obie drużyny młodzików.
KS Lechia I Tomaszów Maz prowadzona przez trenera Rafała Strawińskiego grała w Ozorkowie w najsilniejszej grupie A, w której oprócz niej walczyły drużyny: KS Wifama Łódź, UMKS Bzura Ozorków i UKS MG 13 Łódź.

Zespół Lechii swój pierwszy mecz rozegrał z gospodarzem turnieju, zwyciężając 2:1, czym świetnie rozpoczął turniej. Dalej jednak nie udało się pokonać dwóch zespołów z Łodzi. Młodzicy Lechii I przegrali z młodzikami ze szkoły Marcina Gortata w Łodzi 1:2 i z KS Wifama 0:2. W grupie A zwyciężyła Wifama Łódź, na drugim miejscu stanęła druga drużyna z Łodzi UKS MG 13 Łódź, KS Lechia I Tomaszów Maz zajęła trzecie miejsce, przed gospodarzem turnieju UMKS Bzurą Ozorków.

Zespół młodzika KS Lechia I Tomaszów Maz grał w składzie:
Kubryn Mikołaj, Lechowski Michał, Madzio Szymon, Pająk Bartłomiej, Piekarz Adam, Tyczyński Filip, Sulma Kacper, Iskierka Jakub, Owczarek Mariusz, Konewka Bartłomiej, Migała Damian, Biedal Piotr, Życzyński Daniel.
Trenerem zespołu jest Strawiński Rafał.

Nasza druga drużyna młodzika rozegrała turniej w Sieradzu. Młodsi chłopcy z trenerem Rebzdą walczyli w grupie C, w której zwyciężyli w pierwszym meczu z EKS Skra II Bełchatów 2:0. Dalej jednak podobnie jak swoi starsi koledzy z klubu, nie zdołali wygrać z dobrze grającymi drużynami z Piotrkowa Trybunalskiego i gospodarzami turnieju, zespołem z Sieradza. Turniej w grupie C zwyciężyli młodzicy z klubu Volley 5 Piotrków Tryb. MOS Sieradz zajął drugie miejsce, KS Lechia II Tomaszów Maz w turnieju była trzecia, a za nimi uplasował się zespół EKS Skra II Bełchatów.

W drużynie KS Lechia II Tomaszów Maz grali:
Baran Marcel, Bielas Bartłomiej, Rebzda Kacper, Wilk Bartłomiej- kapitan, Wilk Kacper, Woźniak Patryk, Ulaszewski Patryk i Wojnowski Wiktor.
Trenerem zespołu jest Bartłomiej Rebzda.

W dniu 20.10 w Tomaszowie w ramach Mistrzostw Woj. juniorzy KS Lechia rozegrali mecz z MOS Sieradz. KS Lechia pokonała gości 3:0 (23,10,9).

Tomaszowianie grali w składzie:
Budziejewski Kamil, Kosz Kamil – kapitan, Witkowski Piotr, Podwysocki Jacek, Wilk Mateusz, Witoń Mateusz, Porczyk Jakub – Libero. Na zmiany wchodzili Grabowski Łukasz, Puścian Wojciech, Małecki Igor, Strawiński Adrian, Miloradovic Marko.
Trenerem jest Krzysztof Włosek.

W dniu 27. października w Tomaszowie w hali sportowej ZSP 2 o godz. 11.00 odbędzie się kolejny mecz juniorów: KS Lechia – MKS Zduńska Wola.