Delegacja przedstawicieli Sił Zbrojnych Szwecji w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej

827
Przybyłych gości na lotnisku 7 dywizjonu lotniczego w Nowym Glinniku przywitał wraz z Szefem Wojsk Aeromobilnych generałem brygady Dariuszem Wrońskim pełniący obowiązki Dowódcy 25 BKPow. pułkownik Adam Grela.
 
Płk Grela w swojej prezentacji zapoznał delegację z historią, strukturą i przeznaczeniem Brygady, po czym zaprezentowano gościom symulator szkolenia ogniowego "Śnieżnik", na którym żołnierze Brygady, w codziennym szkoleniu podnoszą swoje umiejętności strzeleckie.
 
Następnym etapem był pokaz wyposażenia i uzbrojenia indywidualnego, jak też specjalistycznego. Goście zapoznali się również z będącymi na wyposażeniu Brygady śmigłowcami. Nieodzownym elementem był praktyczny pokaz desantowania kawalerzystów różnymi sposobami ze śmigłowców Mi-8. Szwedzka delegacja zapoznała się także z symulatorem lotów "Klaudia", gdzie piloci doskonalą swoje zdolności pilotażowe. Jednym z ostatnich etapów wizyty było wspólne zdjęcie przy pomniku poległych lotników.
 
Na zakończenie płk Grela podziękował gościom za przybycie, tym samym wręczając gen. Göranson pamiątkowy ryngraf 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.