Galapagos Films poleca: DVD Superman Super-villains: Bizarro

828
Bizarro rozpętuje wojnę przeciwko Supermanowi, którego postrzega jako oszusta i zagrożenie. Superman będzie miał przez niego pełne ręce roboty. Zobacz trzy ekscytujące epizody! W Świecie Bizarra, klon Supermana przestawia swój maniakalny pomysł na zbudowanie własnego Kryptonu po to, aby odtworzyć jego zagładę. W Kryzysie tożsamości nad świat nadciąga zagłada za sprawą armii klonów Supermana. A w odcinku Wielki mały głowacz, złośliwy Pan Mxyzptlk szuka zemsty… Czy jest na nią lepszy sposób niż podstępne obrócenie Bizarro przeciwko Supermanowi?
Ta bezkonkurencyjna kolekcja zwiedzie Twoje zmysły, przez co zdawać by się mogło, że widzisz podwójnie, ale kiedy opadnie kurz, stanie się jasne dlaczego jest tylko jeden prawdziwy Człowiek ze stali!

WYDANIE ZAWIERA 3 ODCINKI:
ŚWIAT BIZARRA
KRYZYS TOŻSAMOŚCI
WIELKI MAŁY GŁOWACZ

TO PTAK! TO SAMOLOT! NIE…TO SUPERMAN!!!

CLARK KENT, CZYLI SUPERMAN

Ten superbohater na co dzień jest zwykłym reporterem i nazywa się Clark Kent. Nie wyróżnia niczym z tłumu. Tak naprawdę to jednak Kal-El, przybysz z planety Krypton. Pracuje w lokalnej gazecie, nie ma na swoim koncie żadnych sukcesów zawodowych. Za to w swoim bohaterskim wcieleniu zmienia się nie do poznania. Kryje w sobie niezwyciężone moce i jest w stanie stawić czoła nawet nawiększemu niebezpiczeństwu. Superman zawsze staje po stronie słabszych, walczy ze skorumpowanymi politykami, biznesmenami, ale też szalonymi naukowcami i potworami nie z tego świata. Człowiek ze Stali zmierzy się ze wszystkim, co stanie mu na drodze. Bez problemu ratuje świat przed kolejnymi katastrofami, zdobywając przy tym nowych wrogów, którzy mają złe zamiary wobez ludzkości. Sa wśród nich Perry White, Jimmy Olsen, czy wreszcie Lex Luthor – największy wróg Supermana.
Jego sławny strój: czerwona peleryna i obcisły kombinezon stały się też jego znakiem rozpoznawczym.

SUPERMAN I JEGO SUPERMOCE!

Superman posiada nadzwyczajne moce. Idealnie określaja je jeden z najsłynniejszych monologów o tej postaci, mówiący, że Superman jest szybszy od wystrzelonego naboju, silniejszy niż pędząca lokomotywa i jest w stanie przeskoczyć najwyższy budynek. Przed rokiem 1980 jego moce były tak nieograniczone, że czyniły z niego niemal boga. W 1986 roku John Byrne zredukował nieco jego siłę, czyniąc go bardziej ludzkim. Superman wciaż jednak pozostaje niezwyciężony i bez trudu jest w stanie podnieść górę i rzucić nią we wroga. Siła Supermana leży w jego strukturze komórkowej, która jest bardziej żywotna i biologicznie wydajniejsza niż u zwykłego człowieka, mimo iż z wyglądu Superman wygląda jak przeciętny człowiek.
Liczba mocy jakie posiada jest jednak olbrzymia. Potrafi latać, ma niesamowita siłę fizyczną, jego zmysły są nieprawdopodobnie wyostrzone,  jego organizm sam się leczy i regeneruje. Superman w swoich komórkach gromadzi promieniowanie słoneczne, dodające mu energii, przez co nie musi on spożywać pokarmów.

Superman narodził się 1932 roku w wyobraźni kanadyjskiego rysownika Joe Shustera i amerykańskiego pisarza Jerry’ego Siegela. Rok póżniej autorzy sprzedali swojego bohatera wydawnictwu Detective Comics Inc. Na rynku pojawił się niebawem pierwszy komiks opowiadający o jego przygodach. Mimo upływu tylu lat Superman dalej cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jego imię stało się legendą, jego symbol jest dziś kultowy. Tak dobrze znana litera „S” chętnie noszona jest na ubranich przez ludzi na całym świecie, nie tylko fanów superbohatera.
Człowiek ze Stali szybko stał się również  maszynką do zarabiania pieniędzy. Powstały o nim książki i zabawki. Stał się bohaterem gier komputerowych. Przebranie niezwyciężonego bohatera w pelerynie można spotkać na większości balów przebierańców, począwszy od przedszkoli na kostiumowych przyjęciach dla starszych uczestników skończywszy. O tym jak bardzo populany jest Człowiek ze Stali świadczy fakt, że pierwszy numer komiksu o Supermanie, wydany w 1938 r. został sprzedany na aukcji za 1,4 mln funtów, czyli ok 7 mln zł ! Na jego okładce ubrany w czerwoną pelerynę bohater podnosi samochód, a przerażeni złoczyńcy rozbiegają się po okolicy.

Cała Ameryka szybko pokochała Supermana. Komiksy sprzedawały się jak swieże bułeczki, a superbohater zyskiwał na popularności. W 1940 roku Człowiekiem ze Stali zainteresowało się radio i powstało pierwsze słuchowisko radiowe z jego udziałem. Kwestią czasu było przeniesienie Supermana na duży ekran. Do kin trafił w 1941 roku, za sprawą Fleischer Studios. Na kreskówki o Supermanie ciągnęły tłumy. 7 lat póżniej powstał pierwszy serial opowiadający o przygodach tego niezwykłego przybysza z innej planety. Rok 1951 był przełomowy, ponieważ wtedy do kin wszedł pierwszy film pełnometrażowy „Superman and the Mole Men”, a w rolę głównego bohatera wcielił się George Reeves. Jednak wszelkie rekordy popularności pobił film o Supermanie w reżyseri Richarda Donnera powstały w 1978 roku. Współpraca Mario Puzo, który napisał scenariusz oraz Johna Williamsa, który skomponował muzykę, okazała się bardzo owocna. Główną przyczyną popularności filmu była pierwszoplanowa rola Christophera Reeve. Dodatkowo w obsadzie znalazł się popularny Marlon Brando, grający ojca bohatera, a takie nazwisko w obsadzie było strzałem w dziesiątkę. Kreacja Christophera Reeva była tak niezapomniana, że aktor jeszcze czterokrotnie wcielał się w postać Człowieka za Stali w filmach „Superman” (1978), „Superman II” (1980), „Superman III” (1983) i „Superman IV” (1987).

Superbohater gościł też w wielu projektach muzycznych. Po motyw  ten sięgnęli tacy wykonawcy jak: The Kinks, Barbra Streisand, Eminem, Spin Doctors, Crash Test Dummies, czy 50 cent, a na polskim rynku muzycznym o Człowieku ze Stali w wersji kobiecej śpiewała Kayah nagrywając utwór „Supermanka”. W 2004 roku Superman pojawił się w reklamie karty kredytowej American Express.

Po premierze filmu z 1987 roku z różnych powodów producenci filmowi na długie lata porzucili postać Supermana. Clark Kent pojawiał się w międzyczasie w telewizji, doczekał się kilku seriali, ale do kina powrócił dopiero w 2006 roku w obrazie „Superman: Powrót” w reżyserii Bryana a Singera.

Na duży ekran powróci w 2013 roku w filmie  „Człowiek ze Stali”, w reżyserii Zacka Snydera, a w rolę Supermana wcieli się Henry Cavill. U jego boku zagrają między innymi Amy Adams oraz Kevin Costner. Premiera już w czerwcu!

DC COMICS

Jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych . Powstało ono w 1937 roku. Obecnie jest częścią koncernu medialnego Time Warner. W ich dorobku znajdują się komiksy znane na całym świecie , m.in:
·    Superman,
·    Batman,
·    Green Lantern,
·    Wonder Woman,
·    Cat Woman,
Prawa do produkcji i dystrybucji zabawek z  bohaterami komiksów  DC Comics  posiada firma Mattel, największa firma na świecie produkująca zabawki.

 

Źródło: Galapagos Films