Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

270
Instytucje, które włączyły się w organizację obchodów: Ministerstwo Sprawiedliwości, Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza. W ramach akcji dyżury podejmą także tomaszowscy  policjanci.
 
W dniach 24 lutego – 1 marca 2014 roku, w ramach dorocznego Tygodnia  Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, informacji prawnej udzielać będą adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz – w zakresie postępowania wykonawczego – kuratorzy sądowi i komornicy. Każdy pokrzywdzony przestępstwem, zainteresowany uzyskaniem pomocy prawnej, może zgłosić się do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem i instytucji współpracujących w ramach tejże akcji. W ośrodkach będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do13:00.
 
W naszym województwie pomocą dla osób pokrzywdzonych przestępstwem zajmuje się Stowarzyszenie Bezrobotnych i Osób Działających na rzecz Bezrobotnych "Wszyscy Razem – In Corpore", z siedzibą w Łodzi ul. Franciszkańska 15, telefon 42 639 72 03 lub 42 656 20 40.
 
Ponadto w każdej jednostce policji garnizonu łódzkiego policjanci będą udzielać stosownej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim delegował do pełnienia dyżurów doświadczonego, policjanta z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.
 
Dyżur będzie pełniony od 24 lutego do 28 lutego 2014 r. w godzinach od 10.00 do 13.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy O. Lange 44 (tel. 0 44 726 10 85) lub 997