Spotkanie Klubu Historycznego im. gen. „Grota”

325

Przedstawi wykład pt. Tomaszów Mazowiecki jako miasto wielokulturowe. Charakterystyka i losy ludności żydowskiej w Tomaszowie Maz. w pierwszej połowie XX w.

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. rtm. Witolda Pileckiego w Tomaszowie (ul. Mościckiego 3).

 

Idea stworzenia Klubów Historycznych im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" zrodziła się w 2002 r. w Warszawie i jest efektem współpracy Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

 

Do podstawowych zadań Klubów należy przekazywanie swoim członkom oraz społeczeństwu opartej na najnowszych badaniach wiedzy historycznej, obejmującej dzieje Polski i losy jej obywateli w okresie II wojny światowej, a także w okresie powojennego komunistycznego zniewolenia i oporu społecznego do 1989 r. Pierwszy w regionie łódzko-kaliskim Klub Historyczny im. gen. "Grota" powstał w Łodzi w 2004 r. Poza Łodzią, na obszarze działania wspierającego ich pracę Oddziału IPN w Łodzi funkcjonują obecnie Kluby w Kaliszu, Wieluniu, Sieradzu, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach, Zgierzu, Tomaszowie Mazowieckim, Głownie, Ostrowie Wielkopolskim i w Zduńskiej Woli.

 


Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi