Kronika policyjna

349
Kierowca zaparkował pojazd przy posesji kobiety i poszedł do pobliskiego sklepu spożywczego. Właściciel pojazdu wycenił powstałe szkody na kwotę 2000 zł. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu. Agresorka tłumaczyła swoje zachowanie silnym wzburzeniem spowodowanym ciągłym hałasem powodowanym przez samochody ciężarowe. Postępowanie prowadzą policjanci z tomaszowskiej komendy.

5 kwietnia o godzinie 8:30, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz., udali się do jednego z tomaszowskich mieszkań, gdzie według informacji opiekę nad dzieckiem sprawują pijani rodzice. Na miejscu policjanci zastali 38-letnią kobietę i jej 29-letniego partnera, którzy opiekowali się 18 miesięcznym synem. Para została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Każde z nich miało prawie promil. Dziecko zostało przekazane pod opiekę sąsiadce. O zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny w Tomaszowie Maz.

6 kwietnia 2014 r. po godzinie 1:00, w miejscowości Królowa Wola miał miejsce pożar budynku mieszkalnego, w wyniku którego wnętrze i dach budynku uległy spaleniu. Przed przybyciem służb ratunkowych próbę ugaszenia pożaru podjęli sąsiedzi. Z budynku został wyniesiony jego 62-letni mieszkaniec, niestety na pomoc było już za późno. Mężczyzna zmarł. W wyniku tej akcji jeden z sąsiadów doznał urazu nadgarstka, a drugi podtrucia tlenkiem węgla. Zostali przewiezieni do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Postępowanie prowadzą policjanci z KP Czerniewice.

30 marca 2014 r., na parkingu jednego tomaszowskich z supermarketów, doszło do pobicia 19 -letniego mężczyzny. Pokrzywdzony nie znał sprawców, ani powodu ich brutalnego działania. Policjanci Wydziału
Kryminalnego tomaszowskiej komendy podczas prowadzonych czynności, posiadając szerokie rozpoznanie osobowe, 4 kwietnia dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lat. Obaj zatrzymani przyznali się do udziału w pobiciu, za co został im przedstawiony zarzut z art. 158 Kodeksu Karnego, zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3.

sierż. szt. Joanna Besztak