Cyrk Korona zaprasza, mamy zaproszenia

1217
Cyrk Korona istnieje nieprzerwanie od 1993 roku, łącząc w sobie wielopokoleniową tradycje rodzin Nowotny i Pinder. Przodkowie Lidii Król-Pinder, obecnej właścicielki i dyrektor zarządzającej, byli właścicielami takich cyrków jak: "Korona", "Wild-West", "Józefiego", "Harry'ego" oraz "Arena". Ten ostatni był własnością jej dziadków do lat 50-tych tj. do momentu upaństwowienia wszystkich cyrków w PRL. Rodzice Lidii, jak wszyscy w rodzinie, również byli związani ze sztuką cyrkową. Tata – Jan Nowotny, był wybitnym trenerem koni, dżokejem i antypodystą. Halina Nowotna, mama Lidii, z zawodu tancerka, występowała jako woltyżerka, treserka koni, a w późniejszych latach została cenionym choreografem.
 
Lidia Król-Pinder rozpoczęła swoją karierę cyrkową zaraz po ukończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w 1982 roku, występami w zespole akrobatycznym. Jej mąż, Thomas Pinder od 2000 roku jest współwłaścicielem Cyrku Korona. Jego rodzinne nazwisko kojarzone jest w Wielkiej Brytanii oraz całej Europie z najlepszymi przedstawieniami akrobatycznymi oraz pokazami zwierząt.
 
W Cyrku Korona, Thomas współpracuje z wielbłądami, zebrami, lamami oraz końmi. Jest licencjonowanym trenerem zwierząt cyrkowych, wielokrotnie nagradzanym podczas międzynarodowych festiwali sztuki cyrkowej.
 
Już od blisko 20 lat Cyrk Korona prezentuje swoim fanom widowisko na najwyższym światowym poziomie, odwiedzając przy tym ponad 200 miast w całej Polsce. Obecnie, jako największy cyrk w naszym kraju, współpracuje z najlepszymi artystami, choreografami i reżyserami z całego świat, aby dostarczyć widzowi jak najwięcej pozytywnych wrażeń. Właściciele cyrku zawsze na pierwszym miejscu stawiają zadowolenie widza i dobro zwierząt,  więc co roku inwestują w infrastrukturę i nowy sprzęt. Od 2009 roku Cyrk Korona jest jedynym polskim cyrkiem, który jest członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Cyrków ECA (European Circus Association),organizacji non-profit, która pracuje nad regulacjami prawnymi dotyczącymi sztuki cyrkowej.

Jak zwykle dla naszych internautów mamy zaproszenia na tomaszowski występ Cyrku Korona. Aby je zdobyć należy do nas napisać e-mail i nas o nie poprosić. Decyduje szybkość wysyłanych e-maili.

 
 
Nagród nie wysyłamy pocztą.

Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailowo.

 


Udział w konkursie i podanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie przez organizatora w celach statystycznych i konkursowych, z zastrzeżeniem prawa do ich poprawiania i uzupełniania, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. z późniejszymi zmianami.