8 cech, które powinieneś posiadać kandydując na stanowisko przedstawiciela handlowego

570

Stop. Zanim zaoferujesz swoją kandydaturę, zobacz najpierw jakie cechy osobowości powinieneś posiadać!

 

Etat przedstawiciela handlowego bywa trudny. Codzienna walka o klienta nie zawsze kończy się wygraną bitwą. Wiele walk trzeba stoczyć, wylać litry potu i łez, zanim staniemy się prawdziwymi handlowcami z krwi i kości. Czy Ty jesteś gotowy, aby stanąć na ringu z trudnym klientem? Zobacz.

 

Uparcie dążysz do zrealizowania swoich celów

 

Zazwyczaj jest tak. Jeśli wyznaczysz sobie jakiś próg możliwości do pokonania, to nic nie zatrzyma Cię w walce o zdobycie złota. Nie ma zadania, które już na samym początku, bez podjęcia prób walki wydaje się dla Ciebie nie do pokonania. Zawsze widzisz światełko w tunelu, które oczywiście chwilami przygasa, ale w ostatecznym rozrachunku mówi: idź, walcz i pokaż wszystkim, że to Ty zrobisz to najlepiej.

 

Nie lubisz porażek, dlatego walczysz ze swoimi słabościami.

 

I chociaż upadki bywają niekiedy bardzo bolesne, to walczysz dalej. Życie nauczyło Cię jednego: po każdej burzy przychodzi słońce. Jeśli będziesz w stanie przetrzymać najgorsze chwile, to w przyszłości nic nie będzie w stanie Cię pokonać.

 

Umiejętność walki ze swoimi słabościami pokazuje nam, że po każdym niezadowolonym kliencie będziemy potrafili z uśmiechem na twarzy i nadzieją w oczach podejść do kolejnego zlecenia. Nie złamią nas myśli: pewnie znowu się nie uda. Te przecież towarzyszą w pracy doradcy handlowego każdego dnia.

 

Bardzo często to Ty jesteś osobą, która jest rozchwytywana w towarzystwie

 

Masz naturalny dar do bycia wodzirejem. Rozbawiasz innych, przyciągasz i naturalnym wdziękiem zachęcasz do kontaktu ze swoją osobą. Ludzie widzą w Tobie kogoś, z kim z jakiegoś powodu warto rozmawiać.

 

To dobrze. Bo w przyszłości być może i klient pomyśli tak samo. Chętnie podejmie z Tobą współpracę, która zakończy się pomyślnie podpisaną umową.

 

Lubisz kontakt z innymi ludźmi

 

W pracy doradcy handlowego to podstawa. Tutaj to człowiek będzie bowiem Twoim najczęstszym kolegą, narzędziem pracy. Od niego będzie też zależało to, ile uda Ci się zarobić. Marudny, wredny, nieugięty – bywa i taki. Mimo to, Ty musisz rozmawiać z nim zawsze, jak z najbliższym przyjacielem.

 

Nie masz problemu z formułowaniem swoich wypowiedzi

 

Idealnie. Kwiecista mowa, pozwoli bez zająknięcia sprzedać Ci najgorszy produkt. Lubisz mówić, a słowotok towarzyszy Ci na co dzień? Tym gorzej dla osoby, która będzie próbowała odeprzeć Twój atak. Z pewnością podda się temu, co mówisz.

 

Jesteś mistrzem żartu, ale nie jesteś jednocześnie śmieszny

 

Każdy lubi się pośmiać. Ważne, aby nie nikt nie śmiał się z nas, ale z nami. W razie kryzysowej sytuacji będziesz musiał jakoś rozładować narastające napięcie. Wówczas dobrze jest posiadać pakiet przydatnych żarcików, byle nie dotyczyły one ras oraz mniejszości itp.

 

Dbasz o swój wizerunek

 

Bardzo dobrze. W tym zawodzie liczy się pierwsze wrażenie – tylko dobre będzie gwarancją sukcesu. Nie zapomnij zatem o dobrej stylizacji, modnej fryzurze i czystych paznokciach. Musisz wyglądać jak milion dolarów, żeby zarobić chociaż połowę z tego.

 

Jesteś nastawiony na wygraną

 

Zawsze kochałeś rywalizację. Tym bardziej, że często udawało Ci się wygrywać. W realizacji marzeń i walce o złoto pomaga Ci nie mały hart ducha i wiara, we własne siły.


Natalia Staśkowiak
Artykuł został opracowany na podstawie działu z ofertami pracy dla przedstawiciela handlowego w praca.money.pl