II liga: Lechia – Bzura 3:0. Udana inauguracja sezonu

737
Personalnie obie drużyny mocno różniły się od tych, które spotkały się w 1. kolejce poprzedniego sezonu (padł wtedy wynik 3:2 dla Lechii). W tomaszowskim zespole jedynie pięciu siatkarzy pamiętało starcia z Bzurą sprzed roku. W zespole gości także zaszły duże zmiany, bowiem do Tomaszowa przyjechali z bardzo młodym składem – gracze, którzy byli filarami zeszłorocznej drużyny już w niej nie występują.

Początek spotkania to nieco asekuracyjna gra z obu stron, przy czym tomaszowianie starali się popełniać mniej własnych błędów, co momentalnie poskutkowało zbudowaniem przewagi. Wraz z kolejnymi akcjami nasza przewaga urosła do stanu 23:17. Gdy wszyscy spodziewali się wysokiej wygranej w otwierającej partii, naszemu zespołowi przytrafił się duży postój. Przede wszystkim problemem stało się przyjęcie zagrywki, a w konsekwencji nieskuteczna gra w ataku. Kilka minut później było już 24:23 dla miejscowych. Po kolejnej zagrywce Bzury i niezbyt dokładnym przyjęciu, Herbich sposobem dolnym wystawił piłkę na skrzydło do Zalewskiego, a ten przytomnie, miękkim atakiem ponad potrójnym blokiem zdobył ostatni punkt w secie.

Kto wie jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby to ozorkowianom przypadło zwycięstwo w pierwszej partii? Za sprawą udanej końcówki pierwszego seta, na początku drugiej odsłony Bzura poczuła się wyraźnie pewniej. Zdecydowana zagrywka i skuteczna gra w ataku pozwoliły gościom na osiągnięcie 2-3 punktów przewagi. Z czasem to jednak ekipa Lechii zaczęła wywierać presję zagrywką, co poskutkowało lepszą grą na siatce po naszej stronie. Z każdym kolejnym punktem tomaszowianie nabierali wiatru w żagle. Trener ozorkowian dokonywał zmian i próbował odmienić losy meczu na branych przez siebie czasach. Nic to jednak nie dało i tym razem obyło się bez nerwowych akcji w końcówce seta. Wygraliśmy go pewnie do 18.

Pomiędzy drugim i trzecim setem odbyło się losowanie nagród. Mogli w nim wziąć udział ci kibice, którzy odwiedzili klubowe stoisko na niedawnym festynie „Lokalni Niebanalni”. Do rąk szczęśliwców trafił plecak oraz meczowa piłka do siatkówki z autografami najlepszych polskich siatkarzy. Klub zapowiedział już, że z powodu dużego zainteresowania, na kolejnych meczach II ligi kontynuowane będzie losowanie nagród wśród kibiców.

Ostatnia partia była tylko potwierdzaniem różnicy klas pomiędzy oboma zespołami. Tomaszowianie, tak jak w niemal wszystkich wcześniejszych meczach przed sezonem potwierdzili, że wraz z upływem czasu, zaczynają grać coraz lepiej. Błyskawiczne wysokie prowadzenie uzyskane na początku tego seta było decydujące dla dalszego przebiegu meczu. Nasi siatkarze rozluźnieni i pewni swego raz za razem punktowali w niemal każdym elemencie gry. Wyraźnie zniechęceni goście byli już tylko statystami w końcówce tego spotkania. Ostatnim zrywem Bzury było zdobycie kilku punktów przy piłce meczowej dla Lechii, co uchroniło gości przed jeszcze wyższa porażką. Ostatecznie nasza drużyna wygrała trzecią partię do 14 i cały mecz 3:0.

Po zakończonym meczu trener Tomasz Migała powiedział:
Pierwszy mecz niesie ze sobą dodatkowe emocje związane z inauguracją ligi. Cieszy mnie fakt, iż zespół udźwignął ciężar i pewnie wygrał 3:0. W chwili obecnej nie jesteśmy jeszcze w pełni formy ale na pewno ten zespół ma charakter. Za nami okres przygotowawczy, który chłopcy ciężko przepracowali i to zapewne przyniesie widoczny postęp w grze.
Gratulacje dla wszystkich zawodników. Tworzymy zgrany zespół, w którym jest bardzo dobra atmosfera, a zawodnicy się wzajemnie uzupełniają. Teraz przed nami gra w Pucharze Polski, w którym zagramy z SMS Spała – to wymagający przeciwnik.
Gramy o najwyższe cele, choć dla nas najważniejszy jest każdy następny mecz. W imieniu własnym, trenerów, zawodników i władz klubu serdecznie dziękuję kibicom za wsparcie podczas spotkania. To nieocenione wsparcie, dzięki któremu lepiej i łatwiej gra się na boisku przy tak wspaniałym dopingu. Dziękujemy i liczymy, że w następnych spotkaniach będziecie z nami.
W następnej kolejce spotkań II ligi (4. października) drużyna Lechii Tomaszów będzie pauzować. W środę, 8. października zmierzymy się z SMS Spała w II rundzie Pucharu Polski.

Kolejny mecz we własnej hali rozegramy 11. października. W 3. kolejce II ligi do Tomaszowa przyjeżdża AKS UŁ Łódź.

KS Lechia Tomaszów Maz. – MKS Bzura Ozorków 3:0 (23, 18, 14)