II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dolina Pilicy” rozstrzygnięty

467
Konkurs skierowany byl do uczniów szkół podstawowych – podopiecznych świetlic szkolnych powiatu tomaszowskiego. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były panie: Grażyna Galińska i Ewa Redko ze świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Maz. Rozstrzygnięcie konkursu, połączone z wręczeniem nagród laureatom i wernisażem prac plastycznych, odbyło się w czwartek 26 marca.
Podobnie, jak w ubiegłym roku, miejscem tego wydarzenia była „Galeria pod Grotami” w budynku obsługi turystów przy Podziemnej Trasie Turystycznej Groty Nagórzyckie.  Komisja konkursowa podzieliła prace na trzy kategorie wiekowe. Klasy 1-2 oraz 3-4 wykonały prace pojedyncze różnymi metodami plastycznymi, natomiast klasy 5-6 walczyły o podium tworząc piękne albumy poświęcone dolinie Pilicy. Wśród ukazanych osobliwości Nadpilicza nie zabrakło „Tomaszowskiej Okrąglicy”, czyli: Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Niebieskich Źródeł.
 
 

 
 
Co ciekawe, ilość zgłoszonych prac w stosunku do roku poprzedniego wzrosła niemalże dwukrotnie! Do tej edycji zgłosiło się aż 98 uczniów.
W kategorii klas 1-2 nagrodzono dwa pierwsze miejsca: były to prace Bartłomieja Nogi (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubochni) oraz Tosi Marasek (SP nr 12).
 W kategorii klas 3-4 przyznane zostały trzy pierwsze miejsca dla: Amelii Domagały (Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy), Marii Sęk (SP nr 12) i Marii Gasyny (SP nr 12). W ostatniej kategorii klas 5-6 najlepszy okazał się album Hanny Sęk (SP nr 12).
Nagrody ufundowane zostały m.in. przez Wydział Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz., Wydział Kultury i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz. oraz Skansen Rzeki Pilicy, zarządzający Podziemną Trasą Turystyczną „Groty Nagórzyckie”.
Prace uczniów dołączyły do wciąż trwającej w obiekcie przy grotach wystawy pt. „Wycieczka do Tomaszowa”, prezentującej unikatowe informatory i przewodniki o tomaszowskich i nadpilickich osobliwościach przyrodniczo-turystycznych.