Trzy punkty dla Widzewa.

692
Trener Wojciech Stawowy postanowił dokonać trzech zmian, w porównaniu z przedświątecznym spotkaniem z Miedzią. W pierwszej jedenastce znaleźli się m.in. Mariusz Rybicki, Veljko Batrović oraz Szymon Zgarda, którzy tydzień temu rozpoczynali mecz na ławce rezerwowych.

Od samego początku obie drużyny narzuciły bardzo wysokie tempo. W pierwszych minutach nieco lepiej prezentowali się piłkarze Termaliki, którzy premierową okazję mieli w 3. minucie spotkania. Po strzale z rzutu wolnego Dawida Plizgi, kapitalną interwencją popisał się jednak Maciej Krakowiak, który zażegnał niebezpieczeństwo. Widzew zaczął łapać swój rytm po kwadransie. Wówczas łodzianie raz po raz groźniej atakowali. W 35. minucie nasi piłkarze dopięli swego.

Po płaskim dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Veljko Batrovicia, piłkę do bramki Termaliki mocnym strzałem z półwoleja wpakował Szymon Zgarda, wyprowadzając Widzew na prowadzenie. Po tym trafieniu tempo meczu nieco spadło. Do końca pierwszej połowy nie byliśmy świadkami żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy chcieli podwyższyć swoje prowadzenie i swój cel osiągnęli 8 minut po przerwie. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Mariusz Rybicki, który mimo asysty dwóch obrońców pokonał Sebastiana Nowaka. Kolejne minuty upływały pod znakiem przewagi gospodarzy. Dogodne okazje miał m.in. Veljko Batrović, ale następne bramki dla łodzian już nie padły.

Gola kontaktowego zdobyła natomiast Termalika. W 83. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Dawid Sołdecki. W końcówce meczu bliżej gola byli widzewiacy, ale zarówno Kwiek, jak i Osmanaj nie potrafili pokonać Nowaka. Ostatecznie, Widzew pokonał Termalikę 2:1, udanie rehabilitując się za porażkę z Legnicy!

Widzew Łódź – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:0)