Dzień z Rotmistrzem

545
W tym roku oprócz rajdu zostanie zorganizowanych kilka innych przedsięwzięć i dlatego 10 maja 2015 roku Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych  do aktywnego udziału w Dniu z Rotmistrzem.

Początek Dnia z Rotmistrzem będzie miał miejsce na Placu Kościuszki. O 09.30. zostanie wykonane okolicznościowe zdjęcie uczestników ustawionych w symbol Polskiego Państwa Podziemnego. Kolejnym punktem będzie rajd rowerowy wiodący z Placu Kościuszki do bunkrów na Konewce, gdzie będzie można je zwiedzić  w towarzystwie przewodnika. Zakończenie rajdu będzie na strzelnicy przy ulicy Św. Antoniego. Dzięki uprzejmości tomaszowskiego Strzelca zostanę tam rozegrane zawody strzeleckie o Puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz quiz wiedzy na temat podstawowych informacji z biografii Witolda Pileckiego- mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

Dla uczestników rajdu przygotowane zostały okolicznościowe koszulki, rozdawane będą w dniu rajdu. Aby otrzymać koszulkę trzeba wcześniej zgłosić swój udział w rajdzie w sekretariacie MDK przy ulicy Mościckiego 3 i pod numerem telefonu 44 724 63 34    (zapisy 07-08 maja).

Centrum Sportowo- Turystyczne Romstom zapewni  serwis rowerowy dla uczestników rajdu w tygodniu od 04 do 09 maja w swojej siedzibie przy ulicy Barlickiego 35 oraz w dniu rajdu od godziny 09.00 na Placu Kościuszki. Z kolei Policja będzie znakowała rowery tym, którzy przedstawią dowód ich zakupu.

Uczestnicy Dnia z Rotmistrzem otrzymają również odblaski rowerowe, zapewniające bezpieczeństwo, bezpłatne zwiedzanie bunkrów w Konewce oraz zostaną poczęstowani smaczną grochówką.

Mamy nadzieję, że podobnie, jak w ubiegłym roku nasza inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego powiatu. Za pomoc w przygotowaniu rajdu dziękujemy: Urzędowi Miasta, Starostwu Powiatowemu,  Strzelcowi, Komendzie Powiatowej Policji,  Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Turystyczno- Rowerowemu Romstom, Studiu Reklamy KumArt. Do zobaczenie w niedzielny poranek 10 maja w centrum naszego miasta na Placu Kościuszki. Serdecznie zapraszam- dodaje Tomasz Zdonek.