Szkolenie poligonowe pododdziałów 25 batalionu logistycznego

641
Szkolenie poligonowe rozpoczęło się w dniu 10.05.2015r. od przegrupowania batalionu na dużą odległość. Po  przybyciu do Nowej Dęby dokonano sprawdzenia, a następnie  przystąpiono do odtwarzania zdolności bojowej.
 

W następnym dniu po udzieleniu stosownych instruktaży przez przedstawiciela Żandarmerii Wojskowej oraz Komendy Poligonu, żołnierze w ramach szkolenia ogniowego zrealizowali praktycznie rzut granatem bojowym RG-42.
 
 

W czasie zajęć popołudniowych w ramach szkolenia z ochrony przed bronią masowego rażenia dokonano sprawdzenia szczelności masek przeciwgazowych w atmosferze skażonej.

Zgodnie z założeniami szkolenia oraz obowiązującymi przepisami w rejonie obozowiska ogłoszono ćwiczebny alarm przeciwpożarowy, podczas którego ćwiczono ewakuację mienia oraz ludzi.
W kolejnym dniu realizowano szkolenie ogniowe na strzelnicy artyleryjskiej w środowisku  zbliżonym do naturalnego. Żołnierze batalionu wykonali strzelania bojowe z broni osobistej typu 9 mm PW Wist oraz 5,56 mm kbs Beryl.
 
 
Ostatnie dwa dni poświęcono szkoleniu logistycznemu, w czasie którego dowódcy pododdziałów rozwinęli w nakazanych rejonach urządzenia logistyczne. Był to ważny sprawdzian dla dowódców, który został oceniony celująco.
Szkolenie zakończono w sobotę 16 maja 2015 roku powrotem do miejsca stałej dyslokacji w Tomaszowie Mazowieckim kończąc tym samym szkolenie poligonowe w Nowej Dębie.
Zdjęcia: por. Paweł Jędrych; ppor. Jakub Dąbrowski; kpr. Krzysztof Jaroszek 25 blog.