Tomaszów ZAKWITŁ po raz 49

691
Podsumowanie konkursu i koncert laureatów po raz pierwszy odbył się na specjalnie przygotowanej scenie w centrum miasta na Placu Kościuszki.

Nowatorska formuła koncertu laureatów na Placu Kościuszki można powiedzieć,  że była generalną próbą przed jubileuszową edycją konkursu, który jest niezwykle ciepło odbierany w całej Polsce i corocznie gromadzi wielu utalentowanych młodych wokalistów z różnych zakątków naszego kraju. W przyszłym roku zaprosimy tomaszowian do wspólnego zaśpiewania piosenki, która jest wizytówką naszego miasta „A może byśmy tak najmilszy wpadli na dzień do Tomaszowa…”. Mamy nadzieję, że nasza propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem i ustanowimy swoisty rekord wokalny– mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

 

 
Przesłuchania konkursowe przeprowadzone w sali kina „Włókniarz” oceniało Jury w składzie: Kasia Łaska jako przewodnicząca, Iwona Kmiecik, Anna Zdonek, Jakub Kącki, a także Młodzieżowe Jury z udziałem: Magdy Łobodeckiej, Oli Kowalczyk i Huberta Gacha.  Najcenniejszą nagrodą Grand Prix przyznano duetowi z tomaszowskiego „emdeku”: Kamili Kamockiej i Adamowi Wiączkowi. Grand Prix w kategorii osób niepełnosprawnych zdobył zespół WTZ z Korytnik (okolice Przemyśla). Z kolei Grand Prix Młodzieżowe otrzymał Maksymilian Miszczyk reprezentujący Klub Jednostki Wojskowej nr 4389 w Tomaszowie Mazowieckim (w załączonym protokole przedstawiamy wszystkich laureatów tegorocznej „Tomaszowskiej Wiosny”).
 
Podczas podsumowującego koncertu nagrody laureatom wręczali: Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński, Prezydent Miasta Marcin Witko, Wiceprezydent Zofia Szymańska, członek Zarządu Powiatu Bartłomiej Matysiak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Pawłowski oraz przedstawiciele sponsorów: Krzysztof Lechowski z Centrum Sportowo- Turystycznego „Romstom”, Adam Kornatowski ze sklepu „Małolat”, Jacek Ziemnicki i Anna Gąsior z Banku Spółdzielczego z Białej Rawskiej, Grażyna Kruk z Hotelu „Kruk”, Wojciech Kacperczyk z firmy „Bordopol”, Beata Banasik z firmy „OL-MA”. Z kolei Ceramika Paradyż przygotowała serię okolicznościowych płytek dla nagrodzonych osób. Sobotni koncert otworzył występ tomaszowskiego zespołu The Weavers, który poprzedził występy laureatów „Tomaszowskiej Wiosny”. Gwiazdą wieczoru był koncert rockowego zespołu RedCute, który za do Tomaszowa został zaproszony z  inicjatywy podopiecznej Warsztatów Terapii Zajęciowej Agaty Szczepańskiej.
 
 
Dodatkowymi atrakcjami, integrującymi uczestników było zwiedzanie Grot Nagórzyckich, wieczorne ognisko i przede wszystkim warsztaty wokalne przeprowadzone przez popularne i lubiane, pochodzące z naszego miasta wokalistki: Kasię Łaską i Iwoną Kmiecik.
Mimo tego, że sobotnie popołudnie nie było słoneczne i pogodne to i tak tomaszowianie dość licznie zgromadzili się na Placu Kościuszki,  za co serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa podziękowań za pomoc w organizacji „Tomaszowskiej Wiosny” kierujemy do władz samorządowych powiatu i miasta oraz naszych partnerów: Bank Spółdzielczy z Białej Rawskiej, Ceramika Paradyż, firmy „Bordopol”, „OL-MA”, Centrum Sportowo- Turystyczne „Romstom”, sklep „Małolat”, Hotel „Kruk”, Studio Reklamy „KumArt”, Park Linowy nad Pilicą, Powiatowa Komenda Straży Pożarnej. Szczególnie dziękujemy panu Pawłowi Bińkowi za przygotowanie profesjonalnej sceny, oświetlenia i nagłośnienia. Już dziś serdecznie zapraszam na okrągłą, jubileuszową „Tomaszowską Wiosnę”, która po raz 50 – ty zakwitnie w przyszłym roku-  podsumowuje Tomasz Zdonek.