Wakacje w szkołach i ośrodkach kultury

582
Podczas spotkań i rozmów edukacyjnych z młodzieżą  promowane będą bezpieczne formy spędzania wolnego czasu oraz zachowania minimalizujące niebezpieczeństwa mogące zagrażać zdrowiu i życiu dzieci.
 
Akcja wypoczynku letniego pn. „STOP! WAKACJE! Wybieraj bezpieczne atrakcje” rozpocznie się 29 czerwca 2015 roku i potrwa do 10 lipca 2015 roku. Wakacyjną opiekę nad dziećmi obejmą: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 8, Szkoła Podstawowa Nr 12, Szkoła Podstawowa Nr 14, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 oraz Zespół Szkół Nr 4. Do udziału w półkoloniach zgłosiło się 988 dzieci i młodzieży.
 
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Uczestnicy półkolonii codziennie będą mieli zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu dofinansowanego przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieciom, które kwalifikować się będą do skorzystania ze wsparcia pomocy społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej sfinansuje wyżywienie ze środków pochodzących z programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.
 
W czasie zajęć uczestnicy wypoczynku letniego zapoznają się z tematyką prozdrowotną i profilaktyką uzależnień, przedstawioną przez nauczycieli posiadających stosowne uprawnienia. Na dzieci czeka wiele atrakcji, gdyż zajęcia prowadzone będą nie tylko w szkołach, ale na świeżym powietrzu, basenie, w kręgielni itp. Uczestnicy odwiedzą również Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskich Źródeł, Groty Nagórzyckie, a także Muzeum.
 
Poza szkołami ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowały ośrodki kultury z terenu naszego miasta. Z atrakcji takich jak wycieczki na terenie miasta jaki i poza miastem, zajęcia sportowe, plastyczne, muzyczne i ruchowe zaproponowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Dzielnicowy Ośrodek Kultury, Ośrodek Kultury „TKACZ”, Młodzieżowa Biblioteka Publiczna oraz Młodzieżowy Dom Kultury będzie można skorzystać w terminie od 29 czerwca do 28 sierpnia 2015 roku.

Źródło: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim