Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych

577
Tym razem odbędą się one w wielkiej hali widowiskowo-sportowej ZSP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim.
 
Przy 10 stołach bilardowych staną 9-11-cio latkowie w kategorii „pupil”, następnie starsi koledzy z SP w kat. „młodzik” i uczniowie gimnazjów  w kat. „juniorzy młodszy” . Rozegranych zostanie blisko 1000  bilardowych partii. O tytuły mistrzowskie włączyć będą chłopcy i dziewczęta reprezentujący 10 województw.       

Wśród zaproszonych gości: wielokrotny Mistrz Świata „Wizard” Bogdan Wołkowski oraz gwiazda ogólnopolskiej kampanii „Bilard Sportem Wszystkich 6-16-60”  Mistrz Polski  Ziemowit Janaszek 

 
Gospodarzem imprezy jest UKS 13 JOKER Tomaszów Maz. klub działajacy i szkolący dzieci i młodzież od 1998 roku. W Szkole Podstawowej nr 13, codziennie odbywają się zajęcia sportowe i alternatywnych lekcji wychowania fizycznego na 5 stołach bilardowych  W jego szeregach swoją sportową przygodę rozpoczynało wielu reprezentantów kraju i medalistów ME i MŚ.
 
Klub jest liderem w rankingu UKS-ów z dorobkiem 10 tytułów mistrzowskich i kilkunastu innych medali. Aż 15 zawodników i zawodniczek Jokera wywalczyło medale UKS-ów, a 11 z nich stanęło na najwyższym podium w grach indywidualnych lub drużynowych. Wychowankowie Jokera to medaliści Mistrzostw Europy  i Mistrzostw Świata juniorów.   
 
MP UKS odbywały się w tym mieście już dwukrotnie: w 2001 i 2008 roku i organizowane były zawsze przy wsparciu Samorządów Lokalnych, Gminy-Miasta oraz Powiatu,  jednocześni przy ogromnym zainteresowaniu mass-mediów. Patronat honorowy nad imprezą w 2015 roku przyjęli m.in. Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki, Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Mirosław Kukliński Starosta Tomaszowski, Marcin Witko Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.