Seniorzy Na Topie – promocja projektu „PRZEZ ŻOŁĄDEK DO… INTEGRACJI!”

539
"Pejzaż jesienny” zapisujący się w kalendarzu tomaszowskich lokalnych imprez był doskonałą okazją dla nieformalnej grupy Seniorzy Na Topie do promowania projektu "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO… INTEGRACJI!", w który są mocno zaangażowani. Seniorzy ci, działający w Dzielnicowym Ośrodku Kultury zostali zwycięzcami drugiego konkursu realizowanego w ramach Projektu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Grant na lepszy start współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Pani Alicja i pan Mieczysław Otrębowie rozdawali ulotki i domowej roboty ciasteczka. Dzięki staraniom przemiłego małżeństwa mieszkańcy naszego miasta w wieku senioralnym zostali zaproszeni do wzięcia udziału w trzech działaniach warsztatowych o tematyce kulinarnej w siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy Gminnej 37/39 w Tomaszowie Maz.

18 września 2015, godz.17.00 – „Zatrzymaj lato w słoiku, czyli peklujemy, marynujemy, dekorujemy” – spotkanie o tematyce żywieniowo-kulinarnej. Wspaniała okazja do zaprezentowania swoich przetworów, wymiany doświadczeń i sprawdzonych przepisów, które zostaną spisane i wydrukowane w formie broszurki. Uczestnicy warsztatów nauczą się, jak w ciekawy sposób dekorować i opisywać przygotowane słoiki z przetworami. Warsztaty z zakresu dekorowania poprowadzą instruktorzy Dzielnicowego Ośrodka Kultury.

25 września 2015, godz. 17.00 – „Dietetycznie i estetycznie” – spotkanie z dietetykiem, podczas którego zostanie przedstawiona tematyka żywienia w wieku senioralnym, wskazanie produktów żywieniowych dla tej grupy wiekowej. To także możliwość zaprezentowania przepisów oraz wymiany własnych pomysłów na ciekawe sałatki i lekkie potrawy. Warsztaty poprowadzi specjalistka z zakresu dekorowania potraw – carvingu.

2 października 2015, godz.17.00 -„Zdrowa kuchnia” – interaktywne warsztaty kulinarne z zakresu przygotowania szybkich i zdrowych przystawek i prostych potraw, które poprowadzi zawodowa kucharka.

Seniorzy Na Topie zachęcali również mieszkańców naszego miasta do udziału w uroczystym finale projektu "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO… INTEGRACJI!", który odbędzie się 16 października 2015 o godz. 17.00 w sali widowiskowej DOK-u. Panie z grupy nieformalnej Seniorzy Na Topie w koralach z jarzębiny poinformowały tomaszowian o atrakcjach pikniku integracyjnego. Każdy, kto tego dnia pojawi się w Białobrzegach spróbuje przygotowanych przez uczestników warsztatów potraw, nauczy się, jak przygotowywać oryginalne bezalkoholowe napoje, podglądając poczynania barmana – mistrza w tej dziedzinie. Wszyscy zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie o tematyce kulinarnej dopasowanej do potrzeb osób w wieku 60+ ucieszyli się, że będą mogli poznać sprawdzone przepisy innych seniorów zawarte w pamiątkowej broszurce powstałej w ramach projektu. Za fotorelację z przebiegu promocji projektu realizowanego przez Seniorów Na Topie odpowiedzialna była Anna Zieja, współpracująca z grupą nieformalną 60+ mającą swoją siedzibę w DOK-u.