Florysta dla Seniorów – czyli z sąsiadką na zajęcia

750
Wszędzie tam gdzie jest ktoś, kto dostrzega potrzebę wzbogacenia wnętrza elementami natury. W takim środowisku zwykle czujemy się najlepiej.

Fachowcy w tej dziedzinie – floryści, używają całego swojego kunsztu, aby zaaranżowane przez nich dekoracje kwiatowe były oryginalne, eleganckie i trwałe. Na ich gusta mają też wpływ mody i style aktualnie panujące we florystyce, a te zmieniają się często. Każdy nowy trend we florystyce niesie ze sobą nową filozofię, kolorystykę, nazwy, dobór roślin i naczyń oraz nowe przesłanie.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stworzyliśmy kierunek FLORYSTYCZNY w Centrum Nauki i Biznesu Żak w Tomaszowie Mazowieckim.
 

Zajęcia to mieszanka teorii oraz wielu godzin zajęć praktycznych z tworzenia kompozycji florystycznych. Tego typu spotkania umożliwią nabycie zupełnie nowych umiejętności, ale także stanowią doskonałą okazję do wyrwania się z codziennej rutyny i poznania nowych ludzi. Często  widujemy pary przyjaciółek, siostry czy nawet małżeństwa, których łączy wspólna pasja.
 
Od października rozpoczynają się bezpłatne zajęcia florystyczne dla seniorów w Centrum Nauki i Biznesu Żak w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejna propozycja atrakcyjnego spędzania czasu, jaką można znaleźć w naszej okolicy. Jak wynika z danych Żak-a, w przeciągu ostatnich lat liczba osób w wieku 60+ zainteresowanych  tego typu kursami wzrosła o około 60%.

Jak się zapisać na zajęcia

W związku z dużym zainteresowaniem nowym kierunkiem,  placówka Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Tomaszowie Mazowieckim otworzy dodatkową grupę wyłącznie dla seniorów. Każdy uczestnik po ukończeniu kursu zdobędzie umiejętności  tworzenia kompozycji florystycznych na własny użytek. Szkoła florystyczna daje również możliwość podejścia do państwowego egzaminu organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE) i zdobycie tytułu zawodowego „Florysta”. Uzyskane kwalifikacje pozwalają nawet na założenie własnej działalności gospodarczej.

Aby zapisać się na zajęcia, wystarczy przyjść do sekretariatu szkoły w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Przeskok 3 pok. nr 4 i mieć przy sobie świadectwo

Więcej informacji na www.tomaszow-mazowiecki.zak.edu.pl